Ons altın güne hareketli başladı! Altın fiyatlarında son durum...

Ons altın güne hareketli başladı! Altın fiyatlarında son durum...

Altın maliyetleri haftanın son gününe hareketli başladı. Ons altın 1800 dolar hududunu aşarak 1803 dolara kadar yükseldi. Yatay seyrin devam ettiği gram altın ise 485 TL seviyesinde bulunuyor.

Ons altın haftanın son gününde 1800 dolar barajını aştı. Ons altın azami 1803 dolar seviyesine çıkarken en düşük ise 1792 dolar bandına çekildi.

Yatırımcıların Amerika Birleşik Devletlerinden gelen bilgilere odaklı hareket etmeye devam ettiklerine işaret eden analistler, Fed'in varlık alımlarını eksiltme doğrultusunda adım atmasına destek verecek bilgilerin gelmesi halinde hareketin yerini alt doğrultulu bir seyre vazgeçeceğini öngörüyorlar.

Uzmanlar ons altında satış baskısının devam etmesine rağmen 1783 dolardan gelen tepki hareketinin devam ettiğini belirterek kısa vadeli göstergelerin pozitif olduğunu ifade ediyor.

Ons altında 1803 dolar ile 1807 doların ara,1833 doların ise ana direnç konumunda olduğunu belirten analistler, geri çekilmelerde 1782 doların altına geçilmesi vaziyetinde 1764 takviyesine doğru satış ivmelenmesinin ön tasarıya çıkabileceğini belirtiyorlar. 

GRAM ALTIN YATAY

Gram altın maliyetleri ise yatay seyrine devam ediyor. Hafta içi 480-490 TL arasında dalagalanan gram altın, haftanın son gününne de 485 TL seviyesinde başladı.

Borsada kolay operasyon ve düşük kurul için tıklayın