Osman Özköylü, Fenerbahçe'den 2 ismi transfer ettiklerini açıkladı

Osman Özköylü, Fenerbahçe'den 2 ismi transfer ettiklerini açıkladı

Abant Ulusal Parkı yakınlarında bir otelin kuruluşlarında çalışmalarını sürdüren Pendikspor’da teknik direktör Osman Özköylü, ekibin genel gidişatı, amaçları ve transfer sürecine dair açıklamalarda bulundu.

Genel anlamda yoğun bir yarıyıldan geçtiklerini ifade eden Özköylü, "Hem idmanlar hem de hazırlık maçlarıyla yoğunluk arkasıydı. Ligin başlamasına da artık kısa bir zaman kaldı. Bundan sonraki süreci, lige hazırlanmak için en doğru biçimde kullanmaya çalışıyoruz. Genel anlamda oyuncularımızın ortaya koyduğu maç ve idman performansından oldukça memnunuz. İstediklerimiz büyük oranda ortaya çıkmaya başladı. Natürel ki bizim şöyle bir avantajımız var; geçen yıldan kalan oynadığımız oyunu bilen, ne istediğimizi bilen bir oyuncu grubumuz var. Geçen yıl zati 20 puan farkla şampiyon olmuş bir oyuncu grubumuz var. Bu gruba bu yıl dahil ettiğimiz, eskiki senelerden birlikte çalıştığımız oyuncular var. Onların da oyunumuzu öğrenmesi, sistemimizi öğrenmesi bizim işimizi daha da basitleştiriyor. Ekip içerisindeki ve saha içerisindeki geçim gayet hoş. Her şey pozitif bir biçimde ilerliyor, memnunuz. Allahın İzniyle kasvetsiz bir biçimde, rastgele bir sakatlık yaşamadan lige en süratli ve en iyi biçimde girmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.

"BİZİM İNSANLARA FOBİ SALACAK VEYA BÜYÜK GAYELER KOYACAK TASARILARIMIZ YOK"

Spor Toto 1’inci Ligde kalıcı olmak istediklerini kaydolan Özköylü, amaçlarının herkese neşe veren bir reyin oynamak olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Bizim insanlara fobi salacak veya büyük gayeler koyacak tasarılarımız yok. Bunu daha evvel de söyledik; biz bu ligde ilk kez oynayan bir kulüp olarak doğru bir kadro ve kulüp yapılanmasıyla birlikte kalıcı bir Pendikspor kastediyoruz. İlk çıktığımız sezon bir kasvet yaşamak istemiyoruz, o surattan kadromuzu doğru ve iyi oyuncularla destek ettik. İçeride de zati çok iyi oyunculara sahibiz. Biz bu yıl allahın izniyle bu ligde kalıcı olacak, iyi neticeler alacak, oynadığı oyunla herkese neşe verecek bir ekip oluşturmak istiyoruz. Onun dışında çok büyük gayeler koymadık, oyuncularımıza da bunun dışında bir telkinde bulunmadık. ’Biz şampiyon olacağız, biz Süper Lige çıkacağız’ gibi bir iddiamız hiçbir zaman olmadı, olmayacak. Dediğimiz gibi oynadığımız reyin ve aldığımız neticeler bizi nereye götürecek onu ilerideki süreçte göreceğiz." 

"KURDUĞUMUZ İYİ KADROYLA VE İYİ OYUNLA ÜST SIRALARDA OLMAYI UMUYORUZ"

Ekibinin genel yapısından bahseden Özköylü, "Biz kurduğumuz iyi kadroyla ve iyi oyunla ligin üst sıralarında olmayı umuyoruz. Bu da oyunumuzun ve oyuncularımızın bir getirisi olacak. En büyük avantajımız, bizim oyunumuzu ve sistemimizi bilen oyuncu rakamının çok fazla olması. Bu anlamda çok ehemmiyetli evre kaydolduk. Yine sil baştan bir ekip yok burada. Evet çok transfer var ama bu transferler özellikle benim daha evvel çalıştığım, benim reyin tarzımı bilen, sahada ne istediğimi bilen oyunculardan olduğu için biz bunu yeni bir ekipmiş gibi düşünmüyoruz" dedi.

"DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ 1 YERLİ, 1 YABANCI TRANSFER VAR"

Transfer sürecini değerlendiren Özköylü, "İki tane daha transferimiz olacak, ehemmiyetli ve uzun zamandır görüştüğümüz oyuncular. Bugün itibariyle iki tane Fenerbahçe U-19 ekibinden yapmış olduğumuz transfer var. Bizim kulüp olarak gelecek ismine umut bağladığımız iki tane futbolcu. Bizim ligde bir kontenjan gidişatı var. Federasyonun tanımladığı kadro yapılanması içerisinde emin yaş grupları içindeki oyuncuların kadronun içinde olması gerekiyor. Biz hem buraya sağlam oyuncular almak ismine hem de kulübün geleceğine sağlam yatırım yapmak ismine bu cins genç oyuncuları inceliyoruz, buluyoruz, transfer ediyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Oyuncular illa ki oynayacak diye alınmayacak bu sezon. Ama kulübün gelecek yıllarına yatırım yapmak ismine yapılmış transferler olacak. Düşündüğümüz 1 yerli, 1 yabancı transfer var, mevkii olarak söylemeyeyim. Belki reelleşmez bütün olarak öğrenmiyoruz. Asıllaşma umudumuz çok fazla ama yaşamda her an her şey olabiliyor. O surattan netleşmeden kesin bir şey söylemek doğru olmaz" ifadelerini kullandı.

Osman Özköylü: "Alt yapı projeleri Pendikspor'un en büyük misyonu olacak"Bolu'da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Spor Toto 1. Lig takımı Pendikspor'un teknik direktörü Osman Özköylü, DHA'ya özel açıklamalarda bulundu.daha fazla video içinOsman Özköylü: