Otelde zulme 14 yıl istendi

Otelde zulme 14 yıl istendi

Rus sevgilisi Otevva Elvıra’yı otel odasında iki gün süresince vurarak suratını tanınmayacak hale getiren Alp Mutlu hakkında 14 seneye kadar mapus cezası istemiyle dava açıldı.

Araba sektöründe idareyicilik yapan Alp Mutlu 40, bir yıldır beraber olduğu Rus tebaalı Otevva Elvıra 47 ile 13 Mart’ta İstanbul Ataşehir’de bir otele gitti. Elvıra’nın iddiasına göre, ertesi gün takribî bir buçuk litre alkol alan Mutlu, “Daha Önceki kocandan çocuk doğurdun, benden çocuk doğurmuyorsun” diyerek şiddet uygulamaya başladı. Aldığı darbeler neticeyi kanlar içerisinde kalan Elvıra’nın kanının bulaştığı ellerini yalayan Alp Mutlu, bir yandan da “Tadı ne hoş” ve “Rusya’ya gelip seni öldüreceğim, suratını keseceğim” diyordu. Mutlu, saatlerce süren eziyete ertesi gün de devam etti. Yere düşen Elvira’nın başına tekme vurdu.
Otelde zulme 14 yıl istendi
15 Mart’ta Alp Mutlu sigara almak için dışarı çıkınca Elvıra hemen resepsiyona giderek polis çağırmalarını istedi. Elvıra’yı bir odaya götüren otel görevlisi, geri dönen Alp Mutlu’ya, “Burada seninki” dedi. Mutlu, otel görevlisi odadan çıkınca Elvıra’yı vurmaya devam etti. Elvıra’nın dayanak çığlığını dinleyen otele gelen polisler kendisini sağlık kurumuna götürdü.
Otelde zulme 14 yıl istendi
BİR HAFTA REHABİLİTASYON GÖRDÜ

Nezaretine alınan Mutlu hapsedilirken, ifadesinde, “Aramızda olan ilişkiyi de eşime söylemekle tehdit ediyordu. Cep telefonumu aldı ve eşimi aramak istedi. Ben izin etmeyince koluma birkaç kere vurdu. Ben de kendisine vurdum. Vurduğum için çok pişmanım. Ondan evvel kendisine rastgele bir darp eylemim olmamıştır. Hiçbir biçimde kendisini güçle otelde yakalamadım” dedi. Elvıra da bir hafta süren rehabilitasyonunun ardından ülkesine döndü.

‘HAYATINI RİSKE SOKTU’

Anadolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddia belgesinde; İstanbul Anadolu Adli Tıp Şube Müdürlüğü tarafından tertip edilen hekim raporunda, Elvıra’nın “Hayatını riske sokan bir vaziyet olduğu, kolay bir tıbbi müdahale ile giderilemeyecek” biçimde yaralandığının tespit edildiği belirtildi. Mutlu’nun ‘tehdit’, ‘işkence etme’ ve ‘cebir kullanarak bireyi hürriyetinden yoksun kılmaya girişim’ kabahatlerinden 4.5 seneden 14 seneye kadar mapus cezası ile cezalandırılması arz edildi.

Otevva Elvıra’nın avukatı Abdullah Onur Eyüboğlu, “İddia Belgesi hipotezlerimizin çok uzağında kaldı. Biz, öldürmeye girişimden dava açılması gerektiğini düşünüyoruz ve görev itirazında bulunacağız” dedi.