Otogardaki bombacıların işçi kamuflajı

Otogardaki bombacıların işçi kamuflajı

İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda 5 kglık 6 bombayla tutulan Ramazan A. 25 ve İbrahim Z.’nin 27 tekstil atölyesinde çalıştıkları ortaya çıktı.

Görüntülerde, İbrahim Z. saat 14.21’de 37 numaralı perona giriş yapıyor. Ardından saat 14.31’de Y.S. de aynı perona geliyor. Peronda takribî 5 dakika kalan iki terörist, tuvalette üzerlerindeki giysileri değiştirerek dışarı çıkıyor. Bu sırada takımı da otogardaki yolcu yoğunluğunu görüntülemek için aynı peronun önünde bulunuyor. Teröristler ters güzergahlara doğru birbirlerinden bölüyor. Bu ardından da Ramazan A. ve İbrahim Z. polislerin dikkatine sürüklüyor ve tutuluyor. İki teröristi telefonla yönlendiren Y.S. bir saat sonra Bakırköy’de nezaretine alınıyor.

UYUŞTURUCUDAN SABIKALI

İstanbul Terörle Gayret Şube Müdürlüğü’nde sorguları devam eden İbrahim Z., Ramazan A. ve Y.S. ile alakalı yeni ayrıntılar da ortaya çıktı. Ramazan A.’nın bir tekstil işletmesinde dikim emekçisi olduğu, İbrahim Z.’nin ise değişik bir tekstil işletmesinde getir götür işlerinde çalıştığı tanımlandı. Direktifi veren Y.S.’nin 39 ise çok rakamda kabahat kaydının olduğu, uyuşturucu satıcılığı kabahatinden cezaevinde uyuduğu tespit edildi.

Yeni çıkan güvenlik kamerası görüntülerine göre, bütün kapanma evveli 28 Nisan günü çok kalabalık olan Otogar’ı kana bulamak isteyen PKK/KCK’lı iki terörist otobüs peronlarına ayrı ayrı geldi. Kendi aralarında yaptıkları telefon görüşmelerinin ardından, dikkat toplamamak için tuvalette buluşup üzerlerindeki giysileri birbirleriyle takas etti.

Otogardaki bombacıların işçi kamuflajı
Otogardaki bombacıların işçi kamuflajı
Otogardaki bombacıların işçi kamuflajıOtogardaki bombacıların işçi kamuflajı