Otomobili çalıp parçaladı! 'Kendi otomobilim zannettim' dedi

Otomobili çalıp parçaladı! 'Kendi otomobilim zannettim' dedi

Adana’da çaldığı arabanın parçalarının taşıtına takmaya giderken arkadaşıyla yakalanıp tutuklanan zanlının “Kendi arabam varsaydım” dediği bilindi.

Edinilen bilgiye göre vaka, 8 Ocak akşam saatlerinde merkez Seyhan ilçesi Aydınlar Semti’nde alana geldi. Yolda yürüyen Ali Doğan 28 ile Erdal Yıldız 32, H.K.’nin yol kenarına park ettiği arabanın yanına geldi. Vasıtanın kapılarını kontrol eden kişiler, sürücü kapısının kilitli olmadığını fark etti. Arabaya binen Ali Doğan, düz kontak yaparak çalıştırdığı vasıtayı götürdü. Bu anlar bölgedeki tehlikesizk kamerasına saniye saniye yansıdı.

Arabasının yerinde olmadığını fark eden H.K.’nin vaziyeti bildirmesi üzerine bölgeye gelen Oto Hırsızlık Ofis Amirliği ekipleri, kuşkuluların yakalanması için çalışma başlattı. Polis, Doğan’ın vasıtayı arkadaşı Yıldız’ın barakasına götürdüğü ve burada parçaladıklarını tanımladı. Doğan’ın aynı marka ve model arabayı olduğu ve satmak istediği ancak arızaları sebebiyle satamadığı bilindi.

Ekipler, yaklaşık 30 saatlik görüntü izlemesinin ardından kuşkuluların saklandığı adresi tespit edip, harekât tertip etti. Polisi görünce kaçmaya çalışan Ali Doğan ile Erdal Yıldız, takip neticeyi yakalandı. Yıldız’ın barakasında yapılan aramalarda, arabadan çıkarılan parçalar bulundu. Doğan’ın evinde yapılan aramalarda ise 300 gram esrar ele geçirildi.

Gözden KaçmasınBakan Nebatiden önemli enflasyon yorumuBakan Nebati'den ehemmiyetli enflasyon yorumu! Haberi görüntüle

"KENDİ VASITAM ZANNETİM"

Emniyete götürülen kuşkululardan Ali Doğan, ifadesinde, “Arabayı kendi vasıtam zannederek bindim. Vasıtayla bölgeden ufaladık. Konuta götürdükten sonra kendi arabam olmadığını fark ettim. Geri götürmek istediğimde lastiği patlamıştı. Başka da bir şey anımsamıyorum” dedi.

Erdal Yıldız ise ifadesinde, “Ali arabaya binip, düz kontak yaparak çalıştırdı. Ben eşimin yanına gittim. Ali’nin yanına döndüğümde vasıtayı bölüyordu. Ben yalnızca Ali’ye çay götürdüm, takviye etmedim” diye konuştu.


Emniyetteki harekâtlarının ardından adliyeye hoşlank edilen Ali Doğan ile Erdal Yıldız, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Gözden KaçmasınZorunlu PCR ve karantina kararları neden değiştiZorunlu PCR ve karantina kararları neden değiştiHaberi görüntüle