Otomotiv devinden elektrikli araç hamlesi

Otomotiv devinden elektrikli araç hamlesi

Renault, A segmentinde Twingo E-Tech Electric ve B segmentinin en çok satanı Zoe'den oluşan elektrikli binek otomobil gamını kuvvetlendiriyor.

Renault'dan yapılan açıklamaya göre, sıfır emisyona giden yolda ehemmiyetli bir km taşı kalitesindeki Renault eWays faalliklerinde gösterilen Megane eVsion, Renault'nun C segmentinde elektrikli taşıtlara müteveccih ilk adımının habercisi olmuştu.

Konseptten Megane E-Tech Electric modeline dönüşen otomobil ile Renault, A segmentinde Twingo E-Tech Electric ve B segmentinin en çok satanı Zoe'den oluşan elektrikli binek otomobil gamını kuvvetlendiriyor.

CMF-KONUT platformunda üretilen tamamen yeni Megane E-Tech Electric, 160kw 217bg elektrikli motora ve WLTP bilgilerine göre 450 kmye kadar sürüş erimi sağlayan 60 kwh batarya grubuna sahip. "MeganE telaffuzu 'megan e'" olarak da adlandırılan otomobil, son silüetiyle tanıtılırken, Renault mühendisleri, bu yaz yollarda 30 adet yapım evveli otomobili kullanacak.

Douai fabrikasında üretilen tüm yapım evveli otomobillerde özel bir Renault Design deseni yer alacak. Yeni ve ikonik Renault logosunun çizgilerinden oluşan bu tasarım, "göz kamaştırıcı" bir kamuflaj yaratıyor.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara