Oyuncu Volkan Severcan yıllar sonra gelen itiraf: Cihan Ünal'ın yumruğu hayatımı değiştirdi!

Oyuncu Volkan Severcan yıllar sonra gelen itiraf: Cihan Ünal'ın yumruğu hayatımı değiştirdi!

Oyuncu Volkan Severcan, 1989 senesindeki “Evita” müzikalinde Cihan Ünal’ın attığı yumrukla mesleksel anlamda değiştiğini söyledi: “İşi vazgeçmek istedik. Bunu Cihan Ünal’a söyledim. Cihan Ünal da bana

Oyuncu Volkan Severcan, Armağan Çağlayan’ın YouTube’da yayınlanan “Dur Bi Dinle” programına misafir oldu.

Severcan, 1989 senesinde orkestrasında yer aldığı “Evita” müzikalinde Cihan Ünal’la yaşadığı bir vakayı şöyle anlattı:

“Müzikalle turnedeydik. İzmir’deyken paramız ödenmedi. Önder Bali’ye gittik, ‘Paranızı almazsanız bu akşam sahneye çıkmayın’ dedi.

Dışarıda 5 bin birey bizi izlemek için bekliyordu. Buna karşın kuliste hazırlanmadığımızı gören takım, neler olduğunu sordu. Bir anda Önder Bali içeri girdi ‘Çocuklar bu akşam sahnede benim için çalıyorsunuz’ dedi.

Konut dostum Uzay Heparı da hiddetlenip ‘Önder Ağabey, gel benim konuta senin için müzik sunim’ diyerek oradan sürükleyip gitti. Sonra biz oyuna çıktık. Bitiminde ‘Evita’nın başındaki Cihan Ünal’ın odasına gidip ‘Orkestra olarak işi vazgeçtik’ diyerek notalarımı verdim. Cihan Ünal da bana bir çaktı, yere uçtum. Herkes birbirine girdi. Vaka alan muharebesine döndü. 1989 senesinden sonra yalnızca oyunculuk yapmaya başladım. Müzik aletlerimi konutta vazgeçtim. Cihan Ünal’ı çok hoşlanırım. O yumruk beni kendime getirdi.”

Evvel kovdu sonra işe aldı

Volkan Severcan, akılda oyuncu Gencay Gürün’şan da mesleksel anlamda çok ehemmiyetli anlar yaşamasını sağladığını söyledi:

“Gencay Hanım ile ara gizeme görüşüyoruz. Kendisi Alzheimer hastası. Âşığım onun yaptığı işlere. Beni, Şehir Tiyatrosu’ndan kovan odur. Tiyatro İstanbul’a da alan o. Onun aklına, bilgisine, görgüsüne hayranım.”

Oyuncu Volkan Severcan yıllar sonra gelen itiraf: Cihan Ünalın yumruğu hayatımı değiştirdi

Yıldız Kenter’in de talebesi olan oyuncu, “1985’te saçlarım belime kadar uzundu. O yarıyıl bir de Barış Manço’nun uzun saçı vardı. Kulağımdaki küpeyle de terstim. Tipimden dolayı Yıldız Kenter beni hep gözledi” dedi.

İlk gördüğümde kafama taktım

Volkan Severcan, eşi Müge Severcan ile 25 yıldır konutlu olduğunu söyledi ve ilave etti: “Yaşamım, her şeyim o.” Eşi Müge Severcan ise nasıl tanıştıklarını şöyle anlattı:

Oyuncu Volkan Severcan yıllar sonra gelen itiraf: Cihan Ünalın yumruğu hayatımı değiştirdi

“Şebnem Özinal, lise dostumdu. Beni bir merasime davet etti ve son anda gelemeyeceğini söyledi, ‘Volkan Severcan da ödül alıyor. O gelip seni alsın, onunla git’ dedi. Atatürk Kültür Merkezi’ye bir girdik dağılan koltukta Volkan Severcan ve eşi yazıyor. Saçımın topuzuna da o yafta yapışmış. Volkan da ‘Beni kafanıza taktınız herhalde’ dedi, öfkelendim. İlk gördüğümde kafama taktım onu.”