Özbekistanlı Nodira'yı taciz eden sapığın cezası belli oldu

Özbekistanlı Nodira'yı taciz eden sapığın cezası belli oldu

İstanbul'da geçen sene minibüsüne binen Özbekistanlı Nodira M.'yi 46 herkes indikten sonra taciz ettiği iddia edilen tutuksuz maznun İzzet A.'nın 30 suçlandığı davada karar çıktı. Duruşma, maznun…

Bakırköy 54. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen mahkemede maznun İzzet A. ve müşteki Nodira M. ile taraf avukatları hazır bulundu. Mahkemede savcı temel hakkındaki mütalaasını açıkladı. Maznunun kabahatten kurtulmaya müteveccih beyanlarına haysiyet edilemeyeceği, maznunun taşıtta tek kalan müştekinin inmesine vasıta kapısını açmayarak mani olduğu belirtilen mütalaada, maznunun müştekiye cinsel emellerine müteveccih laflar söylediği öne sürülerek, maznunun üzerine atılı kabahatleri işlediğinin değişmez olduğu ifade edildi.  Mütalaada, maznunun "Cinsel taciz ve "Bireyi hürriyetinden yoksun kılma" kabahatlerinden toplam 9 aydan 4,5 seneye kadar mapusu arz edildi.  

"BEN BÖYLE BİR KABAHAT İŞLEMEDİM"

Mütalaaya karşı korunması sorulan maznun İzzet A. yargılamaları kabul etmediğini belirterek, "Böyle bir hadise olduysa yakınlardaki karakola müracaat etebilirdi. Müştekinin iddia ettiği hadiseden 20 gün sonra beni şikayet ediyor. Avukatları ile benden para arz ediyor. Ben bu hadise nedeniyle 9 aydır çalışamıyorum. Konuttan atılma ve eşim ile boşanma noktasına geldim. Kendisi bana kötüle atmaktadır. Ben böyle bir kabahat işlemedim" dedi.

CEZALAR ERTELENDİ 

Duruşma, maznun İzzet A.'yı "Bireyi hürriyetinden yoksun kılma" kabahatinden 1 sene 3 ay mapus cezasına çarptırdı. Maznunun sabıkasız oluşu, şahsiyeti, bir daha kabahat işlemekten çekineceği güzergahında kanı oluştuğunu belirten duruşma, kararın açıklanmasının geri vazgeçilmesine karar verdi. Maznunun 5 sene teftiş vaktine tabi yakalanmasına da hükmeden duruşma, teftiş süresi içerisinde maznunun isteyerek yeni bir kabahat işlemesi halinde kararın açıklanacağını da kararında belirtti. Maznun İzzet A. "Cinsel taciz" kabahatinden de 2 bin 240 lira adli para cezasına çarptırıldı. Duruşma aynı bahanelerle kararın açıklanmasını geri vazgeçti.

Özbekistanlı Nodirayı taciz eden sapığın cezası belli oldu

OLAYIN GEÇMİŞİ

Özbekistan tebaalı Nodira M., 28 Temmuz 2020 günü Topkapı'ya gitmek istediğini belirterek Yüzüncüyıl Mahallesi'nden minibüse bindi. Bir müddet ilerleyen minibüsten, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'na gelince yolcular indi. Nodira M. minibüste kimse kalmadığını gördü. Minibüs sürücüyü İzzet A. da iddiaya göre Nodira M.'ye "Tanışalım, dost olalım. Para gerekliyse veririm. Sana takviye ederim, para veririm" diyerek tacize başladı. "Sahip çıkarım, konut açarım, sana bakarım" diyerek tacizine devam eden sürücü İzzet A.'nın laflarından rahatsız olan Nodira M, "Ne diyorsun, ben konutluyum. İndir beni" diye karşılık verdi. Ancak minibüsü durduran sürücü İzzet A. "Bir şey olmaz, konutlu olabilirsin. Numaranı ver tanışıp dost olalım" diyerek müştekiyi taciz etmeye devam etti. Kapıyı açmayan sürücü İzzet A., Nodira'dan telefon numarasını istedi. Sürücünün ısrarla telefonunu istemesi ve kapıyı da açmamasından korkan Nodira M., telefon numarasını verdi. Sürücü İzzet A. numarayı aldıktan sonra kapıyı açarak Nodira M.'nin inmesine izin verdi. Sürücü İzzet A. daha sonra müşteki Nodira M.'ye "Beni ara" biçiminde ileti attı. Hadiseyi bilen Nodira M.'nin dostlarının Minibüsçüler Federasyonu'nu arayarak gidişatı anlatmaları üzerine sürücünün evrakı alınarak vazifesine son verildi. Nodira M. avukat Caner Şahin aracılığıyla Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'na kabahat ilanında bulundu. Kabahat ilanı üzerine İzzet A. hakkında dava açıldı. 

BU VİDEO İLGİNİZE SÜRÜKLEYEBİLİR