Özel güvenlik görevlisi sınav soruları yayımlandı! ÖGG sınav sonuçları için gözler Emniyet Genel Müdürlüğü'nde!

Özel güvenlik görevlisi sınav soruları yayımlandı! ÖGG sınav sonuçları için gözler Emniyet Genel Müdürlüğü'nde!

Özel güvenlik görevlisi sınav soruları için beklenen açıklama geldi. 20 Şubat 2021 Cumartesi günü gerçekleşen söz konusu sınavın soru ve cevap anahtarı Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama…

ÖGG imtihan sual ve yanıtları Emniyet Genel Müdürlüğü'nün web sitesinden yayınlandı. Müracaatları kabul edilen ve 20 Şubat'ta imtihana katılım sağlayan adaylar www.emniyet genel müdürlüğü.gov.tr web sitesinden imtihanın suallerini görüntüleyecek. Takvime göre, imtihan neticeleri ise 12 Mart 2021 tarihinde izah edecek. 24-26 Şubat tarihleri aralığında adaylar imtihan suallerine karşı çıkabilecek.

ÖGG SINAV SORULARI YAYIMLANDI

20 Şubat tarihinde örgütleyen mevzubahis sınavın soru ve yanıtlarına aşağıdaki linkten ulaşım sağlayabilirsiniz. A ve B soru kitapçıkları ayrı ayrı paylaşılarak adayların ulaşımına açıldı.

ÖZEL GÜVENLİK SINAV SORULARI VE YANITLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖGG SINAV NETİCELERİ NE VAKİT İZAH EDECEK?

EGM'nin sınav takvimine göre, sınav neticeleri 12 Mart tarihinde ulaşıma açılacak. https://www.egm.gov.tr/ adresinde yayımlanan ilan ile adaylar sınav neticeleri T.C. kimlik numarası ile sorgulayabilecekler.

Özel güvenlik görevlisi sınav soruları yayımlandı ÖGG sınav neticeleri için gözler Emniyet Genel Müdürlüğünde

SINAV SORULARINA İTİRAZ

Yazılı sınav sorularına veya yazılı sınav neticenine itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine imtihan isimi ve kimlik bilgilerini bildirerek 15 TL fiyat yatıracaklardır.

4.2. Adaylar, alakalı banka hesabına yazılı imtihan suallerine ve/veya yazılı imtihan neticenine itiraz fiyatını yatırdıktan sonra Başkanlığımızın “www.emniyet genel müdürlüğü.gov.tr/ozelguvenlik” web adresinde yer alan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasından kendi kullanıcı isimi ve şifresi ile giriş yaparak itiraz izahını belirttikten sonra adayın itiraz kaydı oluşturulmuş olacaktır. Ayrı olarak banka hesabına yatırdıkları sınav itiraz ücreti dekontlarını Şehir Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve alakalı personel adayların data girişlerini ÖGNET’e yapacaktır.

Birleştirilmiş Genelgenin Özel Güvenlik Temel ve Yenileme Eğitimi Yazılı ve Uygulamalı Sınavlarında uyulacak asallara ve sınav direktifinde belirtilen hususlara uygun hareket etmeyen kursiyerlerin sınavı geçersiz sayılacak ve yapacakları itirazlar kabul edilmeyecektir.