Özge Özder: Beni ekonomik kullandılar

Özge Özder: Beni ekonomik kullandılar

Hülya Koçyiğit’in ‘Film Gibi Yaşamlar’ programına katılan Özge Özder, kızı Luna’ya hamile olduğunu ‘Vefasız’in setindeyken bildiğini açıkladı. Özder, “İmalci Fatih Aksoy, bebeklerin uğuruna inandığını

KANAL D’nin geçtiğimiz haftalarda final yapan dizisi “Vefasız”de rol alan Özge Özder, Hülya Koçyiğit’in Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 2 ekranlarında yayınlanan “Film Gibi Yaşamlar” programına misafir oldu. Özder, hamile olduğunu “Vefasız”in setindeyken bildiğini söyledi. Oyuncu, dizinin üretimcisi Fatih Aksoy’un bu mevzuda kendisine çok destek olduğunu belirtti: “Ben işi kabul ettikten sonra hamile olduğumu bildim. Hekimin, ‘Henüz ailelere söylemeyin. Ne olur ne olmaz’ dediği yarıyıldı. Ama sanki bir şey saklamış gibi olacaktım. Belki yollarına başka oyuncu ile devam edeceklerdi. O surattan eşimden sonra ilk bilen Fatih Aksoy oldu. Bana, ‘Bebeklerin uğuruna çok inanırım. Bu bebek uğur getirir. Biz seninle devam etmeyi çok isteriz’ dedi. Rolde küçük farklılık yaptık. Beni çok ekonomik kullandılar. Haftada bir ya da iki gün sete gittim.”

ANALIK SARİH YARA GİBİ

Sinan Güleryüz ile konutlu olan Özge Özder, kızı Luna’yı kucağına aldıktan sonra yaşamında bir hayli şeyin değiştiğini ifade etti: “Analık yaşamıma bir anlam kattı. İnsanın kendi evladı olması başkaymış. Çok duygusallaştım. Bebeklerle alakalı makûs bir şeye tahammülüm kalmadı. Analık sarih yara gibi, değdiğiniz anda gidiyor. Empati duygusu daha yüksek oluyor.” Oyuncu, gebelik yarıyılında da işinden uzak kalmadığını açıkladı: “Doğuma iki gün kala setteydim. Doğumdan üç hafta sonra da geri döndüm. Fatih Aksoy’a öyle bir söz verdim. Fatih Bey, ‘Kendine makûs davranarak bir gebelik geçirme. Hemen de bize geri dön, güç vaziyette vazgeçme’ dedi. Ben de var eforumla sete döndüm.”

Özge Özder: Beni ekonomik kullandılar

İşimle ünlü oldum

Özge Özder, işini iyi yaptığı için ünlü olduğunu söyledi: “Ünlü olmanın bir hayli yolu var reelinde. Oyuncu olmak azıcık daha emek ve zahmet isteyen bir şey. Ünlü ya da popüler olduğum için bana oyunculuk uğru verilmedi. Bu benim işim. Ben oyunculuk okudum, oyuncuydum ve işimi iyi yaptığım için ünlü oldum. Bir de o yolu tersten yürüyenler var. Alaylı olup çok hoş kendini eğiten insanlar da var. O da seçim.”