Pakistan Başkanından Kripto Para ve Blockchain Çağrısı

Pakistan Başkanından Kripto Para ve Blockchain Çağrısı

Pakistan başkanı Arif Alvi, BSV topluluğunun önde gelen isimlerinin de dahil olduğu panelde yaptığı konuşmasında, kripto paralara ve blockchain teknolojisine inandığını söyledi.

Pakistan başkanı Arif Alvi, BSV topluluğunun önde gelen ismi James Nguyen'in de dahil olduğu panelde yaptığı konuşmada, kripto paralara ve blockchain teknolojisine inandığını belirtti. Alvi, blockchain teknolojisi ile ilgili olarak ek eğitim verilmesi gerektiğini ifade ederek bu teknolojinin gelişmekte olan teknolojiler arasında en parlaklardan birisi olduğunu bildirdi.

Arif Alvi, blockchain, yapay zeka ve siber güvenlik gibi yeni teknolojilerin ve alanların büyük önem taşıdığını düşündüğünü söyledi. ABD'deki büyük şirketlerin birçoğunun CEO'su veya üst düzey yöneticileri Hint kökenli iken Pakistan'ın bu yarışta geri kaldığı görülmekte. Pakistan'ın yetenek havuzunun Dördüncü Devrimi için hazır olması gerektiğini belirten Alvi, Hindistan ile rekabet etmek istediğini belirtti. Hindistan kripto para konusunda da önemli isimlere ev sahipliği yapmasıyla bilinmekte. Görülen bu rekabete direkt olarak değinmeden konuşan Alvi, hem blockchain hem de kripto para dünyasında rakiplerini geride bırakacak adımlar atacaklarını belirtti.