Papazdan piskoposlara kezzaplı saldırı

Papazdan piskoposlara kezzaplı saldırı

Yunanistan'da misyondan alınan bir papaz, mevzubahisi kararı veren metropolitlere bir bölgenin kiliselerinden mesul piskoposa verilen unvan kezzapla saldırdı.

Papaz Tehofilaktos Komvos 37, Atina’nın Kolonaki mahallesinde, 81 bölge metropolitinden oluşan ve Yunanistan Kilisesi’nin karar uzvu olan Sen-Sinod Meclisi’nin bürolarının bulunduğu Petraki Manastırı’nda metropolitlerin üzerine iki şişe kezzap fırlattı. Hadisede 3’ü ağır 7 metropolit ve bir koruma vazifelisi yaralandı.

UYUŞTURUCU SUÇLAMASI

Atina’ya 510 kilometre mesafedeki Veria şehrinde papaz olan Komvos, perşembe akşamı Petraki’de bulunan kilise duruşmasında, uyuşturucu kullandığı suçlamasını suçlandı. Duruşma, 2 sene evvel 1.8 gram kokain ile tutulan Komvos’un, cübbesini çıkarması, sakalını tıraş etmesi ve papazlık misyonundan uzaklaştırılmasını kararlaştırdı. Komvos, kararı dinlediğinde çantasından çıkardığı 2 şişe kezzabı “Suçsuzum. Bana komplo kurdunuz” diye haykırarak metropolitlerin üzerine fırlattı. Metropolitler, can havli ile korunmak için cübbelerini çıkarıp kaçtı. Petraki’ye gelen polis eforları Komvos’u tuttu. Yaralı metropolitlerden 3’şanın vaziyetinin ağır olduğu açıklandı.