Paraşütçüyle diyaloğu çok konuşulmuştu! Hayali gerçek oldu

Paraşütçüyle diyaloğu çok konuşulmuştu! Hayali gerçek oldu

Burdur'da çiftçi Kazım Öz 30, tarlasına inen yabancı tebaalı yamaç paraşütçüsüyle diyaloğu izleyenleri tebessümdürmüştü. Kazım Öz yamaç paraşütüyle uçma hayalini gerçekleştirdi.

Burdur merkez Yassıgüme köyünde oturan çiftçi Kazım Öz'şan arpa dikili tarlasına inen Kanadalı yamaç paraşütçüsüyle yaptığı Burdur aksanlı diyaloğu sosyal medyada gündem oldu. Kanadalı paraşütçüyle yaptığı konuşma binlerce defa izlenip, açıklanan Kazım Öz, gazetecilere verdiği görüşmeye olanak olursa uçmak istediğini dile getirdi. Burdur Yamaç Paraşütü ve Spor Kulübü azaları, Kazım Öz'şan bu isteğini yerine getirmek üzere Avşar Tepe'ye davet etti. Kazım Öz, Yamaç Paraşütü Burdur Spor Kulübü Başkan Fatih Kılıçaslan ile Avşar Tepe'den Burdur Gölü ulus plajına ikili sıçrayış yaptı.

Uçuş anını cep telefonuyla görüntüleyen Kazım Öz, "Ağabey ne bu. Kazasız belasız iniş ya Rabbim. İnsan korkuyor buradan. Allah'ım ya Rabbim" diyerek yaşadığı coşku ve fobiyi dile getirdi. Fatih Kılıçaslan'ın akrobatik hareketleri sırasında ise kendinden geçen Kazım Öz, "Ağabey gözünü hoşlanayım etme. İndir ağabey. Gözlerimi kapattım ağabey. Ağabey mahsus mu ediyorsun? Kolu bacağı kırmayalım" diye bağırdı.

'ELLERİM AYAKLARIM TİTRİYOR'

Burdur Gölü ulus plajına indiklerinde ise "Kazasız belasız indik. Ne dersen de ayakların yere basacak" diyen Kazım Öz, paraşütle sıçrama tecrübesini ise şöyle değerlendirdi:Paraşütçüyle diyaloğu çok konuşulmuştu Hayali gerçek oldu
"Yamaç paraşütünü merak ediyordum. Fatih abi davet etti. Burdur'a geldim. Sıçrayışımızı yaptık. İlk başta kasvet yoktu. Sonra ne yaptı öğrenmiyorum ipleri sürükleyip, korktuk. Ellerim ayaklarım titriyor. Zevkli, havada döndük. Aralıksız havalarda uçanları görüyordum. Fatih abi davet etti. İşi eforu vazgeçtik uçuşa geldik. Katkısı olanlardan Allah razı olsun."