Parmağındaki ağrı bir türlü geçmedi… Doktor acı gerçeği açıkladı: Sadece 4 gün ömrün var!

Parmağındaki ağrı bir türlü geçmedi… Doktor acı gerçeği açıkladı: Sadece 4 gün ömrün var!

Amerika Birleşik Devletleri, New Jersey’de yaşayan bir adam ayak parmağındaki geçmeyen ağrı suratından hekim hekim gezdi. Sualin bir kırık ya da başka bir ortopedik problem olduğunu düşünüyordu. Hakikat

62 yaşındaki Richard Bernstein, New York Post’a akılalmaz hikâyesini anlattı. Bir gün ayak parmağında sezdiği ağrı yakasını yıllarca vazgeçmedi ve doğru bir teşhis alabilmek için devamlı değişik hekimlere göründü.

Bu uzun sürecin ardından ise kimsenin dinlemek istemeyeceği o vahim lafları duydu…

Richard Bernstein takribî beş sene evvel, sağ ayak parmağında sırlı bir ağrı sezmeye başladı. Evvel ayak parmağını bir yere çarpıp kırdığını düşündü. Ancak parmağında kırık ya da çıkık yoktu.

İki sene süresince bu ağrıyla yaşamaya devam etti. Sonra ağrı ayak bileğine doğru çıktı. Bu surattan spor yaralanmaları uzmanı olan bir hekime göründü.

O hekim de omurga içindeki boşlukların daralmasından kaynaklı bir mesele olduğunu ve bunun fizik rehabilitasyon ile çözülebileceğini düşündü.

Parmağındaki ağrı bir türlü geçmedi… Doktor acı gerçeği açıkladı: Sadece 4 gün ömrün var Hakikat, hekimlerin yaptığı bu bulguyla ortaya çıktı...

5 SENE SÜRESİNCE ANLAMADILAR

Ayağı ve ayak bileği ağrısı devam etti ve bu Bernstein’in hareketliliğini hafifçe etkiledi. Ardından, Mart 2022'de sağ bacağı gözle görülür biçimde şişti.

Hemen aile hekimine koştu. Hekim tetkiki sırasında ultrason ile karın içi taraması yaptı. Hekim onu hemen Phelps Sağlık Kurumu Bevliye Direktörü Dr. Michael Grasso'ya gönderdi ve rahatsız edici bazı haberler verdi.

Bernstein o anı “Bana yaşamak için dört günüm kaldığını söyledi” diyerek anlattı.

Yapılan karın taraması, konutlu ve bir çocuk babası Richard Bernstein’in böbrek uru olduğunu ortaya çıkardı. Adamın böbrek damarlarından birinde gelişmiş bir ur trombüsüne sahip olduğu ve bunun da kalbe kan pompalayan ana damara baskı yaptığı ve urlu hücrelerin bedeninin o bölgelerini zorladığı ortaya çıktı.

Grasso, Bernstein'i Lenox Hill Sağlık Kurumuna yatırdı, cerrah Jonathan Hemli ve damar cerrahı Alfio Carroccio ile beraber uru çıkarmak için karışık bir prosedür uygulayacaklardı.

Parmağındaki ağrı bir türlü geçmedi… Doktor acı gerçeği açıkladı: Sadece 4 gün ömrün var Haber, Amerika Birleşik Devletleri medyasına bu görsellerle yansıdı ve büyük ses getirdi

Ancak operasyon evveli testler daha acil tıbbi meseleleri ortaya çıkardı. Bernstein'in ana koroner atardamarlarından ikisi %99 tıkalıydı ve karaciğerinde de büyük kasvetler vardı.

Grasso, The Post'a “İnce bir ipte yürüyordu. Canından olabileceği çok ciddi iki sağlık meselesini aynı anda yaşıyordu.” dedi.

Parmağındaki ağrı bir türlü geçmedi… Doktor acı gerçeği açıkladı: Sadece 4 gün ömrün varOperasyon kalabalık bir cerrah takımı tarafından böyle reelleştirildi

OPERASYONU 12 SAAT SÜRDÜ

Cerrah üçlüsü hem uru çıkarmak hem de baypas operasyonu yapmak zorunda kaldı. Prosedür takribî 12 saat sürdü.

İlk olarak, beyne hasar vermeden kan akışını keserek “dolaşımı hakimiyet etmeleri” gerekiyordu. Bunu muvaffak olmak için Bernstein'i bedeni 18 dereceye kadar soğutan bir akciğer ve kalp cihazına bağladılar.

Bernstein'in bedeni iki saatlik soğuma sürecinden geçerken, Hemli ve takımı koroner baypas yaptı. Daha sonra üçlü, böbreği ve uru çıkarmaya başladı.

Ur 30 santim uzunluğunda ve 2,5 kilo ağırlığındaydı.

Grasso'ya göre ağrı Bernstein'ın ayak, ayak bileği ve bacağında kendini gösteriyordu zira adamda ur suratından toplardamar tıkanıklığı vardı.

Böbrek kanseri, ur ilerlediğinde geç ortaya çıkar. Kandaki idrar başka bir gösterge olsa da bulgular sırt ağrısı gibi bilinmeyen olabilir.

Operasyondan sonra takribî üç gün süresince yattırılan Bernstein, “Bacağımın tamamı şişmeseydi, düşerek can verirdim” dedi.

Parmağındaki ağrı bir türlü geçmedi… Doktor acı gerçeği açıkladı: Sadece 4 gün ömrün varBernstein, ailesiyle beraber böyle poz verdi... Şimdi verdiği kiloları geri almaya çalışıyor

"SAKIN UMURSAMAMA ETMEYİN"

Bir hafta sonra, Lenox Hill'i Phelps Sağlık Kurumu'nde rehabilitasyona başladı ve burada eforunu topladı. Şimdi desteksiz yürüyor ve verdiği 30 kiloyu yavaş yavaş geri alıyor.

Hekimler tüm kanserini arındıklarına inanıyorlar, bu surattan rastgele bir ek rehabilitasyona gereksinimi yok. Şimdi odak noktası bu yoğun operasyonun izlerini silmek.

Bilinmeyen semptomlar yaşayan insanlara bunları göz arkasını etmemelerini söyleyen Bernstein, “Hala azıcık şişliklerim suratından acı sürüklüyorum” dedi ve herkesi uyardı:

"Hiç ciddi bir ağrı olmadı. Benim nasihatim bir terslik varsa ve bulamazlarsa aramaktan bırakmayın. Kendi vücudunuzla alakalı hislerinize güvenin.”