Paşinyan'dan flaş Türkiye açıklaması

Paşinyan'dan flaş Türkiye açıklaması

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkileri klasikleştirme ihtimalini gördüklerini belirterek “Türkiye ile ilişkileri klasikleştirme, kara ve tren yolu erişimini

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, başşehir Erivan’da gündemdeki mevzulara ait hükümet buluşmasında değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ermenistan ile ilişkileri basmakalıplaştırmaya müteveccih açıklamalar yaptığını belirten Paşinyan, “Bu açıklamalarda Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkileri klasikleştirme ihtimalini görüyoruz. Türkiye ile ilişkileri klasikleştirme, kara ve tren yolu erişimini tekerrür yaşama geçirmeyi istişare etmeye hazırız. Böyle bir görüşmeye hazırız ve bunu daha da genişletebiliriz.” diye konuştu.

Paşinyan, mevzubahisi istişarelerle bölge irtibatlarının tüm doğrultularda sağlanabileceğini anlatarak “Rusya bu mevzuda dayanakçı olmaya hazır olduğunu beyan etti. Avrupa Birliği, özellikle Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri De bu süreçle ilgileniyor. Hindistan ve Çin’in de bölgedeki erişimin tekerrür yaşama geçmesine müteveccih yaklaşımları belirli.” ifadelerini kullandı,

Ayrıca Paşinyan, bölgede kuzeyden güneye erişim antresine müteveccih tasarıların da İran ve Gürcistan’la yapılan görüşmelerde özel bir yer tuttuğuna sözlerine ilave etti.

: İlginize Sürükleyebilir Yarına dikkat: Bölge bölge sıralandı... Güçlü olacakAfgan kadın saklıca çekti... İzleyenlerin kanı dondu!DSÖ'den flaş ihtar... Bu 3 semptoma dikkat!