Pençe-Kilit bölgesinden acı haber: 1 asker şehit oldu

Pençe-Kilit bölgesinden acı haber: 1 asker şehit oldu

MSB'den yapılan açıklamada Pençe-Kilit harekâtı bölgesinde bölücü terör örgütü üyelerince açılan taciz ateşi neticesinde yaralanan Piyade Uzman Çavuş Kadir Kemik'in kurtarılamayarak şehit olduğu bildirildi.

Ulusal Korunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Pençe-Kilit harekâtı bölgesinde 16 Haziran 2022 tarihinde bir üs bölgemize bölücü terör örgütü üyelerince açılan taciz ateşi neticesinde kahraman silah dostumuz Piyade Uzman Çavuş Kadir Kemik yaralanarak şipşak hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve yeise boğan bu vakada yaşamını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, efkârlı ailesine, Türk Silahlı Güçleri ile asil halkımıza başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

BAKAN AKAR'DAN TAZİYE İLETİYİ

Ulusal Korunma Bakanı Hulusi Akar da şehit Piyade Uzman Çavuş Kadir Kemik için taziye iletiyi yayımladı. Bakanlığın Twitter'daki hesabından paylaşılan iletide, "Kahraman silah dostumuz, 16 Haziran 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize kişim ve Ulusal Korunma Bakanlığı üyeleri ismine Allah'tan rahmet; efkârlı ailesine ve asil halkımıza başsağlığı ve sabır dilerim" denildi.

Pençe-Kilit bölgesinden acı haber: 1 asker şehit oldu