Pençe Yıldırım Harekatı'ndan acı haber! 2 asker şehit

Pençe Yıldırım Harekatı'ndan acı haber! 2 asker şehit

Ulusal Korunma Bakanlığı, Uzman Çavuş Mehmet Kırmızı ve Kontratlı Er Müslüm Toprak'ın şehit düştüğünü açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Irak'ın kuzeyinde icra edilen Pençe Yıldırım İşlemi kapsamında 28 Nisan 2021 tarihinde güdümlü tanksavar silahı ile yapılan atakta yaralanarak sağlık kurumuna sevk edilen 1 kahraman silah dostumuz yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak 30 Nisan 2021 tarihinde şehit olmuştur" denildi.

Açıklamada ayrıca, "Pençe Yıldırım İşlemi kapsamında icra edilen ikmal faaliyeti sırasında, 30 Nisan 2021 tarihinde helikopterden iniş esnasında 1 kahraman silah dostumuz düşme neticeyi yaralanmış, şipşak sağlık kurumuna sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak 30 Nisan 2021 tarihinde şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve yeise boğan bu vakalarda yaşamını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, efkârlı ailelerine, Türk Silahlı Güçleri ile asil halkımıza başsağlığı ve sabır dileriz" ifadeleri kullanıldı.

BAKAN AKAR'DAN BAŞSAĞLIĞI İLETİYİ

Ulusal Korunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe Yıldırım harekatında şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Kırmızı ve Piyade Kontratlı Er Müslüm Toprak için başsağlığı iletiyi yayımladı. Bakanlığın Twitter hesabından paylaşılan başsağlığı iletisinde Bakan Akar, "Kahraman silah dostlarımız, 30 Nisan 2021 tarihinde şehit olmuşlardır. Kahraman şehitlerimize bireyim ve Ulusal Korunma Bakanlığı üyeleri ismine Allah'tan rahmet, efkârlı ailelerine ve asil halkımıza başsağlığı ve sabır dilerim" ifadesini kullandı.

 

 

pic.twitter.com/M4hKNRbqwz

— T.C. Millî Korunma Bakanlığı @tcsavunma April 30, 2021