Pendik'te akılalmaz olay! Görüşme bahanesiyle telefonunu aldı ve... Hesabını boşaltıp kayıplara karıştı

Pendik'te akılalmaz olay! Görüşme bahanesiyle telefonunu aldı ve... Hesabını boşaltıp kayıplara karıştı

İstanbul Pendik'te görüşme mazeretiyle telefonunu aldığı ve "Kardeşim bıçaklandı herhalde" diyerek dağıldığı dostunun dijital para hesabındaki 12 bin 300 doları kendi hesabına aktardığı iddia edilen

Hadise, geçen Çarşamba Pendik'te yaşandı. Bir işletmede pazarlama mesulü olarak çalışan Doğan Güneş, bir zamandır görüşmediği ve daha öncekinden aynı işletmede çalıştığı mekatronik mühendisi olan Burak A. ile bir kafede buluştu. İkili, dijital para borsası hakkında uzun zaman sohbet etti. İddiaya göre, kafeden dağılan iki dost bir benzin istasyonu önüne geldiklerinde Burak A. muhtelif mazeretlerle Doğan Güneş'in telefonunu alarak görüşmeler yaptı. Burak A. telefonla beraber oradan uzaklaştıktan sonra Doğan Güneş, bir zaman dostuna erişmeye çalıştı. Cevap alamayan Güneş, şüphelenerek dijital para hesabını hakimiyet etti. Hesabındaki paraların başka bir hesaba aktarıldığını gören Güneş, polis merkezine giderek dostundan davacı oldu. 

Pendikte akılalmaz olay Görüşme bahanesiyle telefonunu aldı ve... Hesabını boşaltıp kayıplara karıştı


"'ABİ KARDEŞİM BIÇAKLANDI HERHALDE' DEDİ,  ALT DOĞRU KOŞMAYA BAŞLADI"

Yaşadıklarını anlatan Doğan Güneş, "Daha Önceki iş dostum beni aradı. Çarşamba akşamı kafede buluştuk. Genelde dijital para üzerine konuştuk, sohbet ettik. Telefonumu istedi. 'Bakabilir miyim, aktüel coinler var' dedi. Onlara baktı. Yanımda başka bir dostum da vardı. İki saat konuştuktan sonra evine doğru gittik. Otomobille vazgeçmek istedim. Durduk, panik havası yarattı. 'Kardeşimin telefonu konutta, anahtarını unutmuş ben de anahtarımı unuttum erişebilir miyim' diyerek telefonumu aldı. 'Kardeşimin telefonu kapalı' dedi, birkaç dostunu aradı. 'Onların da telefonu kapalı' diyerek 'başına bir iş geldi' dedi. 'Sevgilisinin babası kalp krizi geçirmiş' dedi. Biz azıcık daha panik yapınca 'Abi, kardeşim bıçaklandı herhalde' dedi. Telefonu şöyle bir kaldırdı, 'Beş dakikaya geliyorum' dedi. Alt doğru koşmaya başladı" dedi. 

Pendikte akılalmaz olay Görüşme bahanesiyle telefonunu aldı ve... Hesabını boşaltıp kayıplara karıştı


"HESABIMA GİRDİĞİMDE 12 BİN 300 DOLARIMI KENDİ HESABINA TRANSFER ETMİŞTİ"

Dostu olduğu için paniklediğini ve peşinden gitmediğini söyleyen Güneş, "5-6 dakika sonra 'bir arayalım, soralım' dedik. Aradım telefonunu açmadı, kendi telefonumu da açmadı. Sonra amcasını aradık dostun. 'Böyle bir bıçaklanma vakayı var mı' dedik. 'Bakayım' dedi, yarım saat sonra tekerrür aradığımızda 'böyle bir hadise yok' dedi. Karakola gittik gidişatı kavrattık. Sağlık Kurumulara baktık böyle bir bıçaklanma vakayı var mı diye. Olmadığını bildik. Sonra anladık ki, bizi dolandırdı. Polislere zabıt yakalattık. Zira dijital hesabımı hakimiyet edemiyorum. Birkaç gün sonra hesabıma girdiğimde 12 bin 300 dolarımı kendi hesabına transfer etmişti. Babası ile görüştüğümde, 'zati beni de 28 bin dolar dolandırdı' dedi. Hadiseden bir gün sonra amcasıyla konuştum. 'Bu vakayı nasıl çözebiliriz mağdurum' dedim. Amcası da öbür dostlarını 800 bin lira dolandırdığını söyledi. 'Senin paranı verebilir ancak yerini öğrenmiyoruz' dedi. Babası ile orta yol bulmak için sohbet ettiğimde babası, oğlunun geçen hafta 'Amerika'ya gitmek istiyorum ama hesabımda 40 bin dolar olması gerekiyor' dediğini söyledi. Davacı oldum. Hadise olduktan 1 saat içinde dolandırıldığımızı kavrayınca Çamçeşme Karakolu'na gittik. Sağ olsun karakoldaki dostlar dayanakçı oldu. Dost hakkında arama kararı çıktığını ve sürecin artık onlarda olduğunu söylediler" diye konuştu.

: İlginize Sürükleyebilir Afgan kadın saklıca çekti... İzleyenlerin kanı dondu!Marmara'nın unutulan fay hattı... Uzun senelerdir suskun, uzmanlar uyardı!MSB duyurdu! PKK'ya ağır darbe: 13 terörist tesirsiz hâle getirildi