'Pes' dedirten olay! Düğünde elektrik kesilince yanlış adamlarla evlendiler

'Pes' dedirten olay! Düğünde elektrik kesilince yanlış adamlarla evlendiler

Hindistan'da tertip edilen toplu nikah töreninde evlenmeyi tasarlayan iki kız kardeş elektriklerin kesilmesi neticeyi karanlıkta yapılan bir yanılgı ile tanımadıkları adamlarla evlendi.

Kış aylarının geride kalması ile Hindistan'da düğün sezonu açıldı. Toplu nikah törenlerinin tertip edildiği ülkede yaşanan bir vaka ise dinleyenleri afallamışa çevirdi.

Hindistan'ın Madhya Pradesh eyaletinin Aslana köyünde tertip edilen toplu nikah töreninde yaşanan uğursuz elektrik kesintisi ortalığı karıştırdı.

KARANLIKTA BAŞKA ADAMLARLA EVLENDİRDİ

Törenin ortasında birden bire karanlıkta kalan papaz yaşanan keşmekeş içerisinde nikahlarının kıyılması için bekleyen iki kız kardeşi başka damatlarla evlendirdi.

Kız kardeşlerin evlendikleri adamları tanıyıp tanımadığı açıklanmazken vaka elektriklerin gelmesi ile ortaya çıktı.

GELİNİN BABASI: KARIŞTIRMIŞ OLABİLİRLER

Düğüne katılan bir akraba, The Independent'a yaptığı açıklamada kız kardeşlerin aynı gelin elbiselerini giydiğini ve yerel ananelere uygun olarak suratlarını peçeyle kapattığını söyledi.

Gelinlerin babası Ramesh Lal da papazın kafasının kızlarının giydiği elbiselerden dolayı karışmış olabileceğini söyledi.

Yetkililerin devreye girmesi ile yanılgı kısa müddette düzenlense de vaka enerji arzındaki çoğalış sebebiyle Hindistan'da elektrik kesintilerinin yaygınlığının altını çizdi.

Pes dedirten olay Düğünde elektrik kesilince yanlış adamlarla evlendiler
Hindistan ananelerine göre bayanlar düğün sırasında suratlarını kapatıyor.

SICAKLIKLAR 47 DERECEYE KADAR YÜKSELDİ

Güney Asya'da bir milyardan fazla insan rekor kıran bir sıcak dalgasıyla karşı karşıya. Pakistan 61 senenin en sıcak Mart'ını yaşarken, kuzey Hindistan'da sıcaklıklar 47C'ye yükseldi.

Hindistan genelinde sıcaklıklar yüksek olduğundan, enerji firmaları arzı karşılayabilmek için elektrik kesintilerine müracaat etiyor.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi ülkede sıcaklıkların süratle ve sıradandan çok daha erken yükseldiğini dikkat toplarken ısı şoku, Himalaya, Hindu Kush ve Karkoram sıradağlarındaki buzulların erimesini süratlendirdi.

KESİNTİLERİN BİR DEĞİŞİK NEDENİ DE KÖMÜR KITLIĞI

BBC'de yer alan habere göre Hindistan genelindeki yaygın elektrik kesintilerinin değişik bir sebebi de yaşanan kömür kıtlığı.

Açıklanan son sayılara göre Hindistan'da Nisan ayının başından bu yana, 322 ilçede 21 binden fazla bireyin her gün iki saat veya daha fazla elektriği kesiliyor.