Peskov: Masadan kalkan taraf biz olmayacağız

Peskov: Masadan kalkan taraf biz olmayacağız

Batılı ülkelerle Rusya arasında Cenevre ve Brüksel’de yapılan görüşmelerden Moskova’yı tatmin edici netice alınmadığını itiraf eden Rusya, yeniden de masadan kalkan tarafın kendileri olmayacağını duyurdu.

Cenevre’de yapılan Amerika Birleşik Devletleri-Rusya ve Brüksel’de hakikatleşen NATO-Rusya konsey buluşmasında alınan neticeleri değerlendiren Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, “Batı ile görüşmelerde ne yazık ki somut netice alınamadığını kabul etmek gerekiyor. Yeniden de bir vakit daha Washington’dan yazılı yanıt beklemeye devam edeceğiz. Cevap gelmese dahi görüşme masasından kalkan taraf Rusya olmayacağını söylemek isterim” dedi. NATO görüşmesinde Rusya’yı temsil eden Dışişleri Bakan Destekçisi Aleksander Gruşko daha sert açıklama yaparak, “Batı askeri ittifakı NATO, son görüşmemizde olduğu gibi arzlarımızı kulak arkasını etmeye devam ederse Rusya, güvenliğini düşünerek caydırıcı askeri ihtiyatlar almak zorunda kalacaktır” dedi.

Peskov: Masadan kalkan taraf biz olmayacağız

MOSKOVA’DAN ÇİFTE TATBİKAT

Batı ile görüşmeler sürerken Rusya Korunma Bakanlığı, Ukrayna hududu ve Karadeniz bölgesinde iki ayrı tatbikat başlattı.