Pınar Gültekin'in babası canlı yayına bağlandı, verilen cezaya ateş püskürdü

Pınar Gültekin'in babası canlı yayına bağlandı, verilen cezaya ateş püskürdü

Kanal D ekranlarında hafta içi her gün canlı yayınlanan “Neler Oluyor Hayatta” programına bağlanan acılı baba Sıddık Gültekin verilen cezaya ateş püskürdü.

Muğla'da, üniversite talebesi Pınar Gültekin'i boğduktan sonra varile koyup, yakan Cemal Metin Avcı ağırlaştırılmış müebbet mapus cezasına çarptırıldı. Ceza 'haksız tahrik'le 23 seneye indirildi.

SIDDIK GÜLTEKİN İSYANINI HAKAN URAL’A HAYKIRDI

Baba Sıddık Gültekin dinmeyen acısını “Söyleyecek bir lafım kalmadı. Temmuz ayının sıcağında bir insan güneşte bir saniye duramıyorken, benim kızım diri diri yakıldı” laflarıyla anlattı. Cemal Metin Avcı’ya verilen cezaya tepkisi ağırdı. “Şayet kızım haksızsa, haksız tahrik verilsin. İndirsin cezayı ama tam ispatlar ortada... Kızıma atılmayan kötüle kalmadı. Buna karşın duruşma adalete tecelli edemiyorsa diyecek bir şeyim yok. Tek isteğim adaletin sağlanması. 13 duruşmadır hakkımı arıyorum. Ama benim hakkım gasp edildi” dedi.

“BU DAVA BİTMEDİ GEREKİRSE AİHM’YE KADAR GİDECEĞİM”

Acılı baba kızının davasının peşini bırakmayacağını söyledi ve “Yargıtay var, anayasa var, Avrupa İnsan Hakları Duruşması var. Sonuna kadar adalet çabama devam edeceğim ancak inancımı yitirdiğin an kimse benden insanlık beklemesin, adalete boynumuz kıldan ince ama bu beni yaralıyor tasamı kimi anlatacağım?” diye sordu.

Pınar Gültekinin babası canlı yayına bağlandı, verilen cezaya ateş püskürdü

“KIZIM ÖLDÜRÜLDÜĞÜNDEN BERİ GÖZYAŞI DÖKMEDİM”

Baba Sıddık Gültekin; “İçimdeki fırtına dinmiyor. Ağlamak istiyorum. Benim kızım öldürüldüğü günden beri gözyaşı dökmedim. Mezarı başında bir saat ağlamak istiyorum ama bunu bir babaya çok gördüler” laflarıyla acısını tekrarladı. Gültekin, Cemal Metin Avcı’nın ailesi hakkında verilen salıverilme kararına da tepkiliydi. “Pınar’ın annesi duruşmada feryat ediyor. Buna 4 sene 4 ay ceza isteniyor. Peki bu caninin annesi, kardeşi, ortağı, daha önceki karısı kanıt karartarak belki destek etmişler ama kanıt olmadığı için salıverilme veriliyor ve benim kanımı değiyor, saygısızlığım olmamasına karşın 2 kez duruşmadan atıldım” dedi.

AVUKAT SERDAR ÖKTEM “BU KARARI İSTİNAF KALDIRACAK”

Baba Sıddık Gültekin’in ardından canlı yayına Avukat Serdar Öktem de bağlandı ve verilen kararı değerlendirdi. Öktem; “Kamu vicdanında bu karar yer bulmadı. Verilen karar yanlış, yasada belirlenen kaba cinayetin tam unsurları bu dosyada mevcut, duruşma absürt bir mazeret ile haksız tahrik verdiyse o zaman istinaf bu kararı kaldıracak” dedi.