Plakasını maskeyle kapatan motosikletliye para ve men cezası

Plakasını maskeyle kapatan motosikletliye para ve men cezası

ÇORUM'da trafik polisi takımları, motosiklet sürücülerine müteveccih hakimiyet ve teftiş hakikatleştirdi. Kent Güvenlik Sistemi KGS aracılığıyla ana atardamarlarda güvenlik kameralarıyla yapılan…

Plakasını maskeyle kapatan motosikletliye para ve men cezasıŞehir Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü, koronavirüs salgınıyla çaba kapsamında kuryeler üzerinde teftişlerini sıklaştırdı. Kent merkezinde oluşturulan uygulama noktalarında motosikletli kuryeleri sorgulayan trafik takımları, sürücüleri Covid-19 temkinleri ile kask kullanımı mevzusunda hakimiyet ederken, motosikletleri ruhsat, plaka, egzoz, tetkik ve güvenlik tedbirleri açısından da araştırdı. Teftişlerde trafiğe çıkmaya uygun olmayan çok rakamda motosiklet, takımlarca trafikten men edilirken, sürücülere de cezai harekât uygulandı.

PLAKAYA MASKE TAKMANIN CEZASI 1128 LİRA

Kent Güvenlik Sistemi KGS aracılığıyla ana atardamarlarda güvenlik kameralarıyla yapılan teftişler sırasında misyonlu polis memuru, bir motosiklet sürücüsünün plakasını maske ile kapattığını tespit etti. Bununun üzerine gidiş güzargahı tespit etilen motosiklet, polis ekiplerince tutuldu. Plakasının büyük kısmı maske ile kapatıldığı anlaşılan motosiklet sürücüsüne 1128 lira para cezası uygulanırken, motosikleti ise trafikten men edildi.