Polis çatılarda hırsız kovaladı! 'En çok peluş ayımı çalmasına sinirlendim'

Polis çatılarda hırsız kovaladı! 'En çok peluş ayımı çalmasına sinirlendim'

Bursa'da gündüz vakti 5 konuta giren 2 hırsız, kendilerini fark eden semtliden kaçmak için çatıya çıktı. Kuşkululardan biri kaçarken, değişik hırsız çaldığı tabletin sinyali sayesinde yakalandı. Evinden,

Hadise dün saat 17.00 sıralarında merkez Yıldırım ilçesi Karaağaç Mahallesinde alana geldi. Konut sahiplerinin konutta olmadığı saati tanımlayan 2 hırsız, şehirk girdikleri konuttan elektronik ve kıymetli eşyaları alarak çıktı. Daha sonra yandaki konuta giren kuşkulular, burada çalacak eşya bulamayınca buzdolabındaki kvakayı kapsayak yan binaya geçti. Toplam 5 konuta girerek hırsızlık yapan kuşkulular, son binadan ayrılacakları sırada semtli tarafından fark edildi. Panikle çıktıkları binaya giren kuşkulular, çatıya çıkarak binaların üzerinde bir süre dolandıktan sonra, bir evin bahçesinde saklandı.

Polis çatılarda hırsız kovaladı En çok peluş ayımı çalmasına sinirlendim

“ARKADAŞIM KAÇTI BEN ORADA KALDIM ”

Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine hadise yerine gelen Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, hırsızları yakalamak için çalışma başlattı. Bu sırada konut sahibi Mehmet Efe Sacan’ın çalınan tabletinden hırsızların konumu tespit edildi. Kuşkulunun bulunduğu bölgede yoğunlaşan ekipler, evin bahçesinden çatıya çıkarak kaçmaya çalışan Hülya K.'yı 31 yakalarken, erkek arkadaşı olduğu bilinen Burak S.'nin kaçtığını tanımladı. Yakalanma anını görüntüleyen basın mensuplarına “Ne çekiyorsunuz.” diyerek tepki gösteren Hülya K, neden hırsızlık yaptığı sorusuna ise “Neyi neden yaptım. Arkadaşım kaçtı ben kaldım orada. Onun, Allah belasını versin” diyerek gözyaşı döktü. Kisminin üzerinde ve sırtındaki çantada yapılan aramada, 30 adet cep telefonu, 1 adet tablet, yüklü miktarda ziynet eşyası , bir miktar para, iki adet musluk başı ve oyuncak ayı bulundu. Ayrıca kuşkulu Hülya K.’nın 21 ayrı suçtan kaydının bulunduğu bilindi.

"POLİS ÇATILARDA HIRSIZ KOVALADI"

Annesinin konutta olmadığı saatlerde hırsızların içeri girdiğini ifade eden Mehmet Efe Sacan, "Alttan komşularla birlikte gelirken bizim balkondan birini görüyorlar. Tam eşyaları dışarı çıkarmış, komşuyla seslenince arkadan kaçmışlar. Sağ olsun polis ekipleri de yakındaymış, hemen müdahale ettiler. Kuşkulu kaçmak için çatıya çıkmış. Polis ekipleri de kendilerini tehlikeye atıp çatı çatı hırsız kovuşturdular. Biri yakalandı, değişiği de allahın izniyle tez zamanda yakalanır" dedi.

Polis çatılarda hırsız kovaladı En çok peluş ayımı çalmasına sinirlendim

"EN ÇOK PELUŞ AYIMI ÇALMALARINA SİNİRLENDİM"

Konutlarından çok sayıda eşya çalındığını belirten Sacan, "Birçok malzeme çaldılar. Babamın balıkçı malzemeleri, benim tabletim, komşunun ziynet eşyalarını çalmış. Benim peluş ayımı da çalmış. En çok ona sinirlendim. Arkadaşımın tabletinden benim tabletimin sinyaline baktık. Sinyali bulunca polis ekipleri sağ olsun hemen suç üstü yakaladılar" diye konuştu.

Harekâtların ardından çalıntı mülkler sahiplerine teslim edilirken, nezaretine alınan Hülya K., Emir Sultan Polis Merkezi Amirliği'ne götürüldü. Polis ekipleri kaçan Burak S.'yi yakalamak için çalışma başlattı.

Polis çatılarda hırsız kovaladı En çok peluş ayımı çalmasına sinirlendim