Polis, kaportacı gibi adım adım takip etmiş! 5 katlı binanın çatısında parçalamışlar

Polis, kaportacı gibi adım adım takip etmiş! 5 katlı binanın çatısında parçalamışlar

Adana merkezli 13 şehirde oto hırsızlığı yapıp, bu taşıtların şasi numaralarını değiştirerek satan ağa müteveccih tertip edilen harekâta ait yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Polisin takip sırasında…

Şehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Oto Hırsızlık Ofis Amirliği takımları, Adana merkezli bir ağın değişik model ve markalardaki taşıtları çalıp, şasi numaralarını değiştirerek sahte plakalarla sattığı bilgisine erişti. Ağın ayrıca piyasadaki hacizli ya da ağır zararlı taşıtları kıymetinin altında satın aldıkları, ardından da aynı model taşıtlardan çalarak parça başkalaşımı yapıp sattıkları saptandı.

Polisin 4 aylık teknik ve fiziki takibinin ardından ağa abone oldukları öne sürülen 49 şahıs için savcılık nezaret kararı çıkardı. 23 Ocak’ta Adana merkezli 13 şehirde harekât tertip eden takımlar, tüm kuşkuluları nezaretine aldı. Aralarında ağ lideri M.E.’nin de bulunduğu kuşkululardan 20 şahıs hapsedildi, 13’ü adli hakimiyet koşuluyla 29 şahıs özgür vazgeçildi.

İşlemde el koyulan 12’si çalıntı, 18’i hacizli vasıtanın piyasa kıymetinin 5 milyon TL olduğu bildirildi.

Polis, kaportacı gibi adım adım takip etmiş 5 katlı binanın çatısında parçalamışlar

5 KATLI BİNANIN DAMINDA VASITA BÖLMÜŞLER

Harekât kapsamında Mersin’in Akdeniz ilçesinde ağa ait dükkanına yapılan baskında kuşkuluların 5 katlı binanın damında vasıta dağıldıkları tanımlandı. Çalıntı ya da hacizli taşıtların vinç desteğiyle binanın damına çıkarıldığı, kuşkuluların da burada taşıtları dağılıp çıkardıkları tespit edildi. Damda yapılan aramalarda çok rakamda vasıta parçası da ele geçirildi.

POLİS, KAPORTACI VE PAKLİKÇİ GİBİ TAKİP ETMİŞ

Bu arada polisin, takip sırasında ağa ait tamirhane ve oto servislere yakın iş yerlerinde kaportacı ve paklikçi gibi çalıştığı belirtildi.