Polis Thodex'in kurucusu firari Faruk Fatih Özer'in peşinde... Alarma geçiren sürat teknesi detayı

Polis Thodex'in kurucusu firari Faruk Fatih Özer'in peşinde... Alarma geçiren sürat teknesi detayı

Kripto para borsası Thodex'in kurucusu kaçak Faruk Fatih Özer'e müteveccih işlemde yeni büyümeler yaşanıyor. Özer'in tutulması için yürütülen çalışmalar saklılık içinde devam ediyor. Faruk Fatih…

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, vurgunun ardından kayıplara karıştı. Kaçak Özer'in tutulması için yürütülen çalışmalar devam ederken, Özer'in kaçış öyküsünün detayları da ortaya çıkıyor. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Haber'den Ceyda Muslu'nun haberine göre, ilk tespitler Özer'in Mart ayının başında Arnavutluk'ta bazı bireylerle iletişim kurduğu doğrultusunda...

Thodex vurgununda dikkat çeken detaylar.. 9 ilde operasyon, ilk ifadeleri ortaya çıktı..Thodex vurgununda dikkat toplayan ayrıntılar.. 9 şehirde harekât, ilk ifadeleri ortaya çıktı!..

20 NİSAN'DA TİRAN'A UÇTU

İddiaya göre Özer, Arnavutluk yurttaşı bir çiftle kezlerce telefonda görüştü. Bu çiftten erkek olanın birkaç kere Türkiye’ye giriş çıkış yaptığı tanımlandı. Çift olarak ise 9 Mart’ta İstanbul’a geldiler, ancak 24 saat sonra süratli bir biçimde Tiran’a döndüler. İşte bu tarihten sonra aralarındaki irtibat koptu, tarihler 20 Nisan’ı gösterene dek... 20 Nisan Salı günü Faruk Fatih Özer, Air Alabania’dan aldığı tek doğrultu uçak bileti ile Tiran’a uçtu.

HIZ TEKNESİYLE KAÇMA OLASILIĞI ÜZERİNE TEDBİR

Hududu aşan kabahatler mevzusunda iş birliği ve koordinasyon emeliyle harekâta dahil olan Türk polisi de hem ifade alım harekâtlarında dayanak oluyor hem de zaman zaman işlemlere katılıyor. Özer'in kaçma olasılığı olan ülkelerin Yunanistan, Makedonya, Karadağ, Kosova ve Bosna Hersek olabileceği belirtiliyor. Bunlara ek olarak Özer'in hız teknesiyle İtalya’olasılığı da göz önünde bulunduruluyor. Bu sebeple de Arnavutluk’ta Fier, Avlonya ve Durres sıkı takip altına alındı. Bu olasılığın hakikatleşmesinin güç olduğu belirtiliyor zira İnterpol nezdinde kırmızı bültenle aranan Özer'in, Avrupa Birliği Hudut Güvenliği Teşkilatı FRONTEX’in kontrolü olan bir bölgeden kaçmayacağı üzerinde duruluyor. Özer'in tutulduğu an teslim edileceği için bu yola müracaat etme ihtimali düşük görünüyor. Azami ihtimalse Karadağ...Ancak orada da İnterpol ile beraber hareket eden Türk polisi çemberi daralttı.