Polise yumruklu saldırı... Görüntülerden yakalandılar

Polise yumruklu saldırı... Görüntülerden yakalandılar

DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz’in, bir çevik kuvvet polisine yumruk attığı eyleme katılarak PKK elebaşı Öcalan lehine slogan atan 9 şahıs, güvenlik kameralarından tespit edilip tutuldu.

GEÇEN pazar günü, Bursa Gemlik’te ‘Tecrit politikasına karşı hürlüğü korunmak için Gemlik’e yürüyoruz’ sloganıyla PKK elebaşı Abdullah Öcalan lehine yapılacak eyleme katılmak için Kadıköy’de bir araya gelen bir grup yürüyüş tertip etmişti. Eyleme müdahale eden polis, 70 şahsı nezaretine almıştı. Eylem sırasında Demokratik Bölgeler Partisi DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, bir polis memuruna yumruk atmıştı.

Polise yumruklu saldırı... Görüntülerden yakalandılar

KAMERADAN TESPİT

Vakayla alakalı kamera görüntülerini araştıran Terörle Çaba Şube Müdürlüğü takımları, eylemde PKK lehine slogan atan 10 şahsın kimliğini tanımladı. Adreslerinin de tanımlanmasıyla Arnavutköy, Avcılar, Gaziosmanpaşa, Kartal, Kâğıthane, Maltepe, Silivri, Sultanbeyli, Ümraniye ve Üsküdar’da tertip edilen harekâtta 9 şahıs nezaretine alındı. Aramalarda silah, 3 kg esrar, çok rakamda dijital materyal ve teşkilatsal evrak ele geçirildi. Adresinde bulunamayan bir şahıs aranıyor. 

Polise yumruklu saldırı... Görüntülerden yakalandılar

JET FEZLEKE MECLİS'TE

POLİS memuruna yumruk atan Demokratik Bölgeler Partisi DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz hakkında hazırlanan fezleke, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından imza atılarak Cumhurbaşkanlığı’na sevk edildi. Aydeniz’in kanunuma dokunulmazlığının kaldırılması arzıyla hazırlanan fezleke, akşam Meclis Başkanlığı’na erişti. Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un fezlekeyi bekletmeden Tüzük Adalet Karma Kurulu’na havale ettiği belirtildi. Tunceli’de polis vasıtasına taş atan HDP’li Alican Önlü hakkındaki fezleke de Cumhurbaşkanlığı’na sevk edildi.