Polisler tarafından hastaneye yetiştirildi! Bir araya geldiler

Polisler tarafından hastaneye yetiştirildi! Bir araya geldiler

Kartal'da geçtiğimiz günlerde evinde rahatsızlanan Meral Keleş, hastaneye gitmek üzere yolda yürüdüğü sırada sokaktan geçen polis ekipleri tarafından hastaneye götürüldü. Keleş, onu hastaneye…

Cevizli Mahallesi'nde oturan Meral Keleş, üç gün evvel konutta yalnızken rahatsızlandı. Dışarı çıkıp taksi bulmaya çalışan Keleş, panik halinde yolda yürüdüğü sırada kendisini sokaktan geçen polis ekipleri gördü. Polisleri fark eden kadın, takımlardan kendisini hastaneye götürmelerini istedi. Polis ekipleri, kadını hızla hastaneye yetiştirdi. Meral Keleş ile onu hastaneye götüren polis memurları toplandı. Keleş polislere sarılarak onlara teşekkür ederken, polis memurları ise Meral Keleş'e çiçek verdi. 

Polisler tarafından hastaneye yetiştirildi Bir araya geldiler

Rahatsızlandığı günü anlatan Meral Keleş, "Konutta yalnız başımaydım. Yeğenim sağlık kurumunda uyuyor, annem onlarla ilgileniyordu. Babam da dışarıdaydı. Çarpıntım yakaladı, 112'yi aradım. 'Ambulans yollayalım' dediler. Kendi rızamla 'yollamayın' dedim. Zira orada çok acayip bir psikolojiye döndüm. Naçar seziyorsunuz, bir utanç geliyor. Ailemi düşündüm panik olmasınlar diye. Evvel bir şeyler yapmayı sınadım baktım derman olmuyor. Hazırlandım, caddeye attım kendimi. İleride taksi durağı vardı ama taksi yoktu. 'Yukarıya yürü' dediler. Orada da bir şey söyleyemedim basiretim bağlandı. Sokağa yürüdüm, soluğum kesildi, bacaklarım titredi. Çarpıntım fantastik yüksekti. Konutta ölçtüğümde 181'di. Rastgele bir otomobile binmek istedim ama 'pandemi var, insanlar çekinebilir' dedim. 'Allah'ım bana bir derman göster' derken baktım polis otomobili geliyor. 'Polis otomobilini durdursam beni götürür herhalde' dedim" dedi.

Polisler tarafından hastaneye yetiştirildi Bir araya geldiler

Konuşmasına devam eden Keleş, "Soluğum artık bütün kesilmişti. Güç konuşuyordum. O arada da onlar beni görmüş sanırım. El salladım saniyesinde kırdılar otomobili. Saniyesinde durdular. Konuşamıyordum yalnızca sırçalarına yapıştım. 'Kapıyı aç' dedi birisi. Kendimi içeri attığımı anımsıyorum. 'Ne olur beni acil Kartal Koşuyolu'na götürün' dedim. Saniyesinde beni yetiştirdiler. Hemen indiler, kolumu yakaladılar, 'biz götürelim' dediler. 'Yok, siz işinize bakın' dedim. Hakları ödenmez. Orada '112 arayıp ambulans çağıralım' da diyebilirlerdi. Yaşamımda polis otomobiline binmedim, kalp sağlık kurumuna gitmedim. Kartal Koşuyolu Kalp Hastanesi'ndeki o günkü güvenlikten tutun paklik vazifelisine kadar, hemşirelere de hekimlere de çok teşekkür ediyorum. Allah başımızdan sizleri noksan etmesin" diye konuştu.