POMEM sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanır?

POMEM sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanır?

POMEM laflı röportaj sonuçları için coşkulu bilave ediş devam ediyor. 27. Yarıyıl olarak Polis İş Eğitim Merkezlerine toplam 8 bin aday hakikat olarak alınacak. Adaylar üç evreden geçerek POMEM’e seçilecek.

POMEM röportaj sonuçları ile alakalı son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. 27. Yarıyıl polis alımında müddetç devam ediyor. Başvurularını 8 Aralık ve 21 Aralık 2020 tarihleri aralığında yapan adaylar ön sağlık hakimiyeti, fiziki yeterlilik imtihanı ve röportaj safhalarından geçmeye çalışıyorlar. Peki, POMEM röportaj sonuçları ne zaman açıklanır? İşte POMEM röportaj sonuçları hakkında ayrıntılı balakalar

POMEM LAFLI RÖPORTAJ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

POMEM röportaj sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz belli olmadı. Adayların imtihan sonuçları, imtihan ile alakalı harekâtlar bitirildikten sonra Polis Yüksekokulu Başkanlığınca duyuru edilir.

İmtihan sonuçları adaylara Polis Yüksekokulu Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya farklı bağlantı araçları ile imtihan sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi sevk edilmeyecektir. İnternetten yapılan imtihan sonuç ilanı tebliğ kalitesindedir.

Adayların başarı sıralamasına temel POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının %25’i, fiziki yeterlilik imtihanı puanının %25’i ve röportaj imtihanı puanının %50’sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında denklik olması halinde sırasıyla; KPSS’den alınan puan, röportaj puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği temel alınır. Bunlarda da denklik olması halinde yaşı küçük olan aday seçim edilir.

RÖPORTAJLAR NASIL YAPILIYOR?

Fiziki yeterlilik imtihanında başarılı olan adaylar, röportaj imtihan komiteyi tarafından röportaj imtihanına tabi tutulurlar.

Adaylara, suallerin yazılı olduğu bir kart çektirilir. Mevzu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için müddet verilir. Mevzu ile alakalı komitece adaya sualler sorulabilir. Değerlendirmede adayın;

a Mevzu hakkında balaka seviyeyi,
b Kendisinden istenileni kavrama,
c Özgüveni,
ç İfade etme marifeti,
d Beden dilini kullanma becerisi,
olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam surat bütün puan üzerinden yapılır. Adayın röportaj imtihanından başarılı olabilmesi için surat puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.