Poşetteki aşı polise takıldı

Poşetteki aşı polise takıldı

İstanbul Dolapdere’de polislerin kuşku üzerine durdurduğu bir şahsın poşetinden 6 tüp BioNTech aşısı çıktı. Kuşkulu, aşıları bir eczane çalışanına götürdüğünü söyledi. Polisin nezaretine aldığı…

Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü takımları, salı günü saat 21.45 sıralarında Dolapdere Sokağı’nde yürüyen 39 yaşındaki Kader D.’yi kuşku üzerine durdurdu. Kader D.’nin elinde taşıdığı büyükçe poşeti hakimiyet eden polisler, içinde 6 adet üzerlerinde ‘Pfizer- BioNTech COVID-19 Vaccine’ yazılı tüp buldu. Kader D. ifadesinde, “Eczacıda çalışan Muharrem Ş. bana Bağcılar’da bir adrese giderek aşıları almamı ve kendisine getirmemi istedi. Ben kuryeyim. Aşıları aldım, kendisine götürüyordum” dedi.

Poşetteki aşı polise takıldı

BULUŞMA YERİNDE...

Bunun üzerine polisler Kader D.’ye Muharrem Ş.’yi aratarak buluşmalarını sağladı. Buluşmaya gelen Muharrem Ş. de nezaretine alındı. Üzerinden aşılar için ödeyeceği öne sürülen 10 bin lira çıkan Muharrem Ş. ifadesinde, “Benim aşılarla bir alakam yok. Hakkımdaki yargılamayı kabul etmiyorum” dedi.

AŞILAR ARAŞTIRILIYOR

Polis aşıları araştırılmak üzere laboratuvara gönderdi. Nezaretine alınan Kader D. ve Muharrem Ş. polisteki operasyonlarının ardından ‘şahısların yaşamını riske sokacak şekilde ilaç satma’ kabahatinden adliyeye sevk edildi. 2 şahıs savcılık ifadelerinin ardından hür kaldı.