Prof. Dr. Orhan Şen: Sıcaklıklar artıyor... Yağışların ardından yaz geliyor

Prof. Dr. Orhan Şen: Sıcaklıklar artıyor... Yağışların ardından yaz geliyor

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, hava gidişatıyla alakalı açıklamalarda bulundu. Bu akşam üzeri güçlü poyraz beklediğini ve çarşamba günü tüm Türkiye'de yağışların sona erip,…

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, yağışlar ve önümüzdeki günler için önemli uyarılarda bulundu.

Prof. Dr. Şen, 'Bugün saat 1'e kadar İstanbul'un güney ilçelerinde yağmur başlar. Akşama kadar gök hengamesi dinleyebiliriz. Yarın da yağışlar devam edecek. Sıcaklıklarda ciddi bir düşüş var. 14 derecelere kadar düşebilir. Pazartesi itibariyle yağmur çekilip batı bölgelere doğru ilerleyecek. Salı günü yalnızca Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz için yağmurdan bahsedebiliriz.'

'YAZ GÜNLERİNİ ANIMSAYAN HAVALAR BEKLİYOR BİZİ'

Prof. Dr. Şen, 'Çarşamba günü ise tüm Türkiye güneşli, yağış görünmüyor. Ama bu akşam üzeri güçlü poyraz bekleniyor. Azıcık üşütecek bizi. Hafta sonuna doğru yaz günlerini anımsayan havalar bizi bekliyor.' dedi.

Prof. Dr. Orhan Şen: Sıcaklıklar artıyor... Yağışların ardından yaz geliyor

MARMARA BÖLGESİ'NDE ARALIKLI VE GÖK HENGAMELİ SAĞANAK BEKLENİYOR

Marmara Bölgesi'nde aralıklı sağanak ve yer yer gök hengameli sağanak hipotez ediliyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bölgedeki sıcaklıkların mevsim olağanları etrafında olması bekleniyor.

Çok bulutlu hava öngörülen bölgede aralıklı sağanak ve yer yer gök hengameli sağanak hipotez ediliyor.

Bölgede, kuzeyli doğrultulardan orta güçte, zaman zaman güçlü rüzgar beklenmesi sebebiyle ağaç ve direk yıkılması, çatı uçması ve erişimde aksamalar gibi negatifliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması isteniyor.