Prof. Dr. Sevil Atasoy şubat ayında uyarmıştı! Zehir tacirlerinin yeni favorisi: Hitler eroini

Prof. Dr. Sevil Atasoy şubat ayında uyarmıştı! Zehir tacirlerinin yeni favorisi: Hitler eroini

İstanbul Narkotik Kabahatlerle Çaba Şube Müdürlüğü ekipleri 3 aylık fiziki ve teknik takip neticeyi önceki gün Esenyurt’ta yaptıkları işlemle 129 kilogram metamfetamin ve 21 kilo 100 gram eroin…

İstanbul Şehir Jandarma Komutanlığı ekipleri de yabancı uyruklu M.K.’nin yüklü miktarda uyuşturucuyu İstanbul genelinde piyasaya süreceği bilgisini aldı. Yapılan çalışmalar ve fiziki takip sonucunda Fatih ve Bakırköy’deki birçok adrese baskın tertip edildi. M.K.’nin akışkan hale getirdiği metamfetamini şişeleyerek buzdolabının derin dondurucu kısmında sakladığı ortaya çıktı.

Prof. Dr. Sevil Atasoy şubat ayında uyarmıştı Zehir tacirlerinin yeni favorisi: Hitler eroini

Baskın esnasında jandarma ekiplerini karşısında görünce panikleyen M.K., bir miktar akışkan uyuşturucuyu klozete döktü. Kuşkulunun tanımlanan adreslerinde evin dokunuşuk yerlerine saklanmış durumda uyuşturucu ve uyuşturucu satışından elde edildiği değerlendirilen yüklü miktarda para ele geçirildi. Gözaltına alınan M.K., çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

VEFATA SÜRATLİ GÖTÜRÜYOR

Son zamanlarda ele geçirilen uyuşturucular arasında metamfetamin oranı artarken, bu uyuşturucu, en süratli vefata götüren narkotik madde olarak öğreniliyor. Kullanıcılar ve satıcılar arasında Hitler eroini, kristal, ateş buz ve met diye adlandırılan metamfetaminin kuvvetli bağımlılık yapıcı etkisi var. Narkotik uzmanlarının verdiği bilgilere göre, uyuşturucu kaçakçılarının metamfetamine yönelmesindeki en ehemmiyetli faktör renksiz ve kokusuz olması. Ayrıca akışkanlaştırılabilen metamfetamin, kurutulduğunda yeniden eski kristalize halini alıyor. Bu da uyuşturucu kaçakçılarına daha khadise ve risksiz taşıma ihtimali sunuyor. Ayrıca eroine göre üretmesi khadise ve maliyeti düşük.

TENLERİNİ TIRNAKLIYORLAR

Narkotik uzmanları metamfetamin kullanan birine yarı ölü gözüyle bakıyor çünkü yan etkileri arasında süratle zayıflama, diş düşmesi, akıl bulanıklığı ve kalp krizi de var. Metamfetamin kullanan bir kişi derin sanrılar görüyor. Bir Hayliyi derilerinin altında böcek gezdiği hissine kapılıyor. Uzmanlara göre bu his sebebiyle tırnaklarıyla tenlerini dağılanların rakamı oldukça fazla.

Prof. Dr. Sevil Atasoy şubat ayında uyarmıştı Zehir tacirlerinin yeni favorisi: Hitler eroini

AYLAR EVVELİNDEN UYARMIŞTI

ÜSKÜDAR Üniversitesi Rektör Destekçisi, Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy geçen şubatta “Bağımlı Değilim Serbestim” seminerinde şunları anlatmıştı:

“Türkiye’de amfetamin ve metamfetamin yakalamaları bir hayli yüksek. Bu bize yavaş yavaş neyle çaba etmemiz gerektiğini gösteriyor. Başka Bir Deyişle ülkemizde kokainden çok daha fazla miktarda metamfetamin tehlikesi var. Şu gizemeler neredeyse 15 tona yakın amfetamin yakalandığını, metamfetaminin ise şu gizemeler bununda üzerinde olduğunu görmekteyiz.”

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Ktümörleri için Bigpara