Putin bunu hesap etmemişti! İşgal planı suya düştü...

Putin bunu hesap etmemişti! İşgal planı suya düştü...

Amerika Birleşik Devletlerili yetkililer Rusya'da mevsim sıradanlarına göre ılıman geçen kışın Putin'in işgal tasarılarını suya düşürdüğünü iddia etti. Yetkililer ayrıca Amerika Birleşik Devletleri Başkanı

Rusya'nın Ukrayna hududuna 100.000'den fazla asker ve ağır ekipman yığmasıyla başlayan gerilim günlerdir devam ediyor. Rusya her ne kadar bir harekât tasarıları olmadığını iddia edip yığınağın güvenlik emeli ile yapıldığını söylese de riskli hamle Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'da işgal hazırlığı olarak görüldü.

OCAK AYINDA İŞGAL BEKLENİYORDU...

Askeri analistler, Rusya'nın, ağır vasıta ve ekipmanın soğuk kış koşullarında ve buzda daha kolay hareket ettiğine dikkat toplayarak mümkün işgalin Ocak ayında olabileceğini açıklamıştı. NATO ve Ukrayna da hazırlıklarını bu tarihe göre yapıyordu ancak yeni bir büyüme Rusya'nın tasarılarını bozmuşa benziyor...

Putin bunu hesap etmemişti İşgal planı suya düştü...
AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİLİ YETKİLİLER: ILIMAN HAVA İŞGAL PLANINI SUYA DÜŞÜRDÜ

İsmi açıklanmayan Amerika Birleşik Devletlerili yetkililer mevsim koşullarına göre daha ılıman havanın Ocak ayında yapılabilecek bir işgal ihtimalini düşürdüğünü iddia etti. Yapılan açıklamaya göre kışın alışılmadık derecede sıcak başlangıcı Kremlin'i en azından Şubat ayına kadar bir kara işgalinde geriye sürükleyecek.

Gözden KaçmasınRusyadan ABDye sert çıkış: Taviz vermeyeceğizRusya'dan Amerika Birleşik Devletlerine sert çıkış: Taviz vermeyeceğiz!Haberi görüntüle

BİDEN METEOROLOGLARDAN TAKIM KURDU

Amerika Birleşik Devletlerili bir yetkili New York Times'a verdiği beyanatta, Amerika Birleşik Devletleri yönetimi mümkün bir atak için Ukrayna'daki hava gidişatına yakından bakmak için bir meteorolog takımı görevlendirdiğini söyledi.

Joe Biden, meteorologlara, ılıman kışın Vladimir Putin'in tasarılarını bozması sonrası mümkün bir Rus işgalini hipotez etmeleri yönergesini verdi.

CEPHE HATTI BATAKLIK HALİNDE

Birkaç gün evvel hudut hattını ziyaret eden muhabirler cephe hattına yakın geniş alanların hala hâlâ balçıklı bir bataklık olarak göründüğünü ilettiler.

Raporlar, üst düzey Amerika Birleşik Devletlerili ve Rus diplomatların Pazartesi günü Cenevre'de merakla beklenen görüşmeleri reelleştirmesi üzerine su suratına çıktı.

Putin bunu hesap etmemişti İşgal planı suya düştü...
RÖPORTAJLAR ÇIKMAZA GİRDİ

Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri arasında Avrupa'nın güvenliğinin konuşulduğu Cenevre görüşmeleri 10 Ocak'ta başladı. Amerika Birleşik Devletlerinin Doğu Avrupa ülkelerinin NATO'ya katılmasını yasaklama fikrini kavgayı yalanlamasıyla röportajlar çıkmaza girdi. Rusya'nın baş röportajcısı pek iyimser değil ama görüşmeleri “umutsuz değil” olarak nitelendirdi.

Gözden KaçmasınBatı’dan Rusya’ya Ukrayna güvencesi yokBatı’dan Rusya’ya Ukrayna teminatı yokHaberi görüntüle

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya'nın mülakatların rastgele bir neticeyi için emin bir zaman çizelgesi olmadığını, ancak Moskova'nın Washington'un mülakatlara ayak yalanını izlemeye hazır olmadığını vurguladı.

Gözden KaçmasınÇinin tecrit kamplarına ait görüntüler ortaya çıktıÇin'in tecrit kamplarına ait görüntüler ortaya çıktıHaberi görüntüle Gözden KaçmasınHastalarının karaciğerine adının baş harflerini yazdı, meslekten men edildiHastalarının karaciğerine isminin baş harflerini yazdı, işten men edildi! Haberi görüntüle