Putin ve Scholz arasında kritik görüşme!

Putin ve Scholz arasında kritik görüşme!

Rusya Devlet Başkanı Putin bugün Almanya Şansölyesi Olaf Scholz ile yaptığı görüşmede Rusya'nın Ukrayna'daki 'Nazi ideolojisi' ile savaşmakta kararlı olduğunu belirtti. Scholz ise Putin'e Rusya'nın küresel

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Almanya Şansölyesi Olaf Scholz ile bir telefon görüşmesi hakikatleştirdi.

Ukrayna savaşına ait büyümelerin konuşulduğu telefon konuşmasında Putin, Rusya'nın Ukrayna'da "Nazi ideolojisi" ile savaşmakta ısrar ettiğini söyledi. Putin Ukrayna'nın "Nazilikten temizletilmesi" gerektiğini vurguladı.

EMEL RUSÇA KONUŞAN POPÜLASYONU GÖZETMEK

Kremlin'den görüşmeye ait yapılan açıklamaya göre Putin 'Nazi ideolojisini korunan ve terörist usuller kullanan militanların' beynelmilel hukuku ihlal etmeye devam ettiğine dikkat toplayarak Moskova'nın askeri işleminin Doğu Ukrayna'da Rusça konuşan popülasyonunu gözetmeyi kastettiğini belirtti.

Rusya ve Ukrayna arasında devam ettirilen barış röportajlarına da değinen Rus lider Kiev'i barış görüşmelerini "yasaklamakla" suçladı.

KÜRESEL YİYECEK TEDARİKİ UYARISI

Scholz ise Putin'e Rusya'nın küresel yiyecek tedariki mevzusunda 'mesullük taşıdığını' söyledi.

TENKİTLERİN GAYESİNDE

Almanya Şansölyesi Scholz son yarıyılda Ukrayna'ya yapılan silah teslimatlarının eksik görülmesi ve Almanya'nın Rusya'dan enerji ithalatına bağımlı olması sebebiyle tenkit yağmurunu yakalanıyor.