Ramazan pidesinin bu yılki fiyatı belli oldu - Ramazan pidesi ne kadar oldu?

Ramazan pidesinin bu yılki fiyatı belli oldu - Ramazan pidesi ne kadar oldu?

Ramazan pidesi maliyetleri, Ramazan ayına rakamlı günler kala en çok merak edilen mevzulardan biri oldu. Ramazan pidesinin bu seneki maliyeti emin olmaya başladı. Şehirlere göre pidenin maliyet…

Ramazan evvelinde yeni ekmek ve ramazan pidesi maliyetleri emin olmaya başladı. Geçtiğimiz sene İstanbul başta olmak üzere bazı şehirlerde pideye zam yapılmazken, bazı şehirlerde zamlı maliyet uygulanmıştı. 2020’de kg maliyetinde üst hudut olarak 10 lira tanımlanmıştı. Ekmek patronları sendikasının açıklamasına göre, İstanbul şehri için 350 gram sade pide yurttaşlara 4 liradan satılacak. Yumurtalı, susamlı pidelerin ise 410 gram olarak 5 liradan satılacağı söylendi.

TEKİRDAĞ'DA EMİN OLDU 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, yanaşan Ramazan ayı evveli ekmek ve ramazan pidesi maliyetlerinin tanımlanması için hakikatleştirilen buluşmaya katıldı. Alakalı esnaf odalarının temsilcilerinin toplanarak oluşturduğu kurul, Ramazan pidesi ile ekmek maliyetlerinin tanımlanması emeliyle Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası'nda toplandı. Buluşmada 200 gram odun ekmeğinin maliyeti 1,75 TL, 350 gram birinci sınıf pide unundan mamul ramazan pidesinin maliyeti ise 4 TL olarak tanımlandı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, buluşma sonrası yaptığı açıklamada, "Süleymanpaşa'mızda ekmeğin ve ramazan pidesinin satış maliyetinin tanımlanması emeliyle toplandığımız, oda başkanları ve fırıncı esnafımızla uzlaşma sağladık. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Cengiz Günay ve Tekirdağ Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanımız  Sami Kayın ile beraber, fırıncı esnafımızın katılımıyla asıllaştırdığımız buluşmada, Süleymanpaşamız'da 1 adet 200 gram odun ekmeğinin maliyeti 1.75 TL'den, 1'inci sınıf pide unundan yapılmış 350 gram ramazan pidesinin ise 4 TL'den satılması mevzusunda fikir birliğine vardık. Oda başkanlarımız ve fırıncılarımızla yürüttüğümüz istişare neticesinde tanımlanan ekmek ve pide maliyetinin yurttaşlarımıza ve fırıncı esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.