Ripple fiyatları yüzde 130 arttı! Büyük Ripple davası görüldü

Ripple fiyatları yüzde 130 arttı! Büyük Ripple davası görüldü

Kripto para birimi Ripple’a ilişkin ABD’de görülecek karar davası öncesinde yükseliş devam ediyor. Ripple yaklaşık bir ayda yüzde 130 oranında yükseliş yaşadı.

Kripto para birimi Ripple’a ait dava açıldı. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de görülecek olan SEC davası öncesinde Ripple’da hızlı yükseliş sürüyor.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ anapara piyasalarına yönelik otorite olan SEC, Aralık ayında finansal teknoloji şirket Ripple Labs’a XRP ihracı ile ilgili dava açmıştı. Dava ile beraber kripto para XRP’de sert satışlar olmuştu.

Genel kanı olarak ise davanın sonuçsuz kalacağı arayışı hakim oluyor. SEC ve Ripple arasında rastgele bir anlaşma beklenmiyor.

SEC davayı XRP satışı dahilinde "yatırımcılara kayıtlı olmayan menkul değer satışı" gerekçesiyle başlatmıştı. Mahkeme son kararını 16 Ağustos'ta verecek.

YÜZDE 130 YÜKSELİŞ

Ripple 28 Ocak 2021 tarihinde 0,25 dolar düzeyinde işlem görüyordu. Bugün ise Ripple 0,58 dolar düzeyine kadar yükseldi. Böylelikle takriben bir aylık müddette yüzde 130’un üzerinde primlenme yaşandı. Dava gelişmesiyle birlikte son bir günde kripto paradaki kayıp yüzde 7 oldu.

İŞLEMLERİ ERTELEMİŞLERDİ

SEC tarafından dava açılmasının hemen peşinden kripto para borsaları Ripple işlemlerini ertelemişlerdi. Coinbase, OKCoin gibi kuruluşlar Ripple işlemlerini yapmamaya başladı. Dava sonrasında yine işlemlerin açılması beklentisi hakim vaziyette.