Rize'deki selde kaybolan 2 kişi aranırken Meteoroloji'den yeni uyarı geldi! Yarına dikkat...

Rize'deki selde kaybolan 2 kişi aranırken Meteoroloji'den yeni uyarı geldi! Yarına dikkat...

Rize'de geçen çarşamba günü alana gelen sel trajedisinde 6 birey yaşamını kaybetmişti, kayıp 2 birey ise hali hazırda aranıyor. Arama çalışmalarına 305 personel katılıyor. Takımlar, nehir yataklarını…

 Rize’de geçen hafta çarşamba yaşanan, 6 şahsın can verdiği sel ve heyelan trajedisinde Muradiye beldesinde çöken evin enkazı altında kalan Batuhan Çılgınhasan ile Güneysu ilçesinde sele kapılarak kaybolan Hasan Arıcı’yı arama çalışmaları bayramda da ara verilmeden sürüyor. Türkiye Afet Müdahale Tasarıyı TAMP kapsamında 2 bin 860 personelin görevlendirildiği kentte, kaybolan 2 birey için nehir yatakları taranıyor.

Rizedeki selde kaybolan 2 kişi aranırken Meteorolojiden yeni uyarı geldi Yarına dikkat...DALGIÇLAR NEHİR VE DENİZDE

Arama çalışmalarına 108'i dalgıç olmak üzere 305 personel katılıyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait 1 sahil güvenlik gemisi, 30 gemi personeli, AFAD ve jandarmaya ait 4 köpekli arama timiyle de arama çalışmalarına destek veriliyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı'na ait 2 helikopterle de havadan nehir yatakları taranıyor.

Rizedeki selde kaybolan 2 kişi aranırken Meteorolojiden yeni uyarı geldi Yarına dikkat...SEL PAKLİĞİ SÜRÜYOR

Selin en çok etkilediği Güneysu ilçesi ile Büyükköy ve Muradiye beldelerinde çamur paklik çalışması da sürüyor. Takımlar mesken yerlerindeki çamurları iş cihazları desteğiyle kaldırıyor. Sokak ve sokakların eski haline dönüştürülmesi için çalışan takımlar bir yandan da tıkalı menfezleri açıyor, hasarları gideriyor.

Rizedeki selde kaybolan 2 kişi aranırken Meteorolojiden yeni uyarı geldi Yarına dikkat...HASAR TESPİTİ SÜRÜYOR

Etraf ve Şehircilik Bakanlığı teknik takımları tarafından sürdürülen hasar tespitlerinde bin 198 bina ve 3 bin 98 bağımsız kısımda yapılan analizler sonucunda; 47 ağır yıkık bina, 99 ağır yıkık bağımsız kısım olduğu tespit edildi. Şehir Defterdarlığı tarafından Muradiye, Güneysu, Madenli ve Büyükköy belediyelerinde 26 personel, 4 taşıt ile hasar tespit çalışmaları sürüyor. Şehir Tarım ve Orman Müdürlüğü takımları da oluşturulan 21 hasar tespit takımı ile sahada çiftçilerle surat surata görüşerek hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Rizedeki selde kaybolan 2 kişi aranırken Meteorolojiden yeni uyarı geldi Yarına dikkat...

BÖLGE İÇİN YOĞUN YAĞIŞ İHTARSI

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yarın öğlen saatlerinden itibaren bölgede yoğun yağış beklendiği belirtilerek yaşanabilecek sel, heyelan ve taşkınlara karşı dikkatli ve temkinli olunması istendi. DSİ takımları da olası taşkın riskine karşı Rize ve Trabzon'da kritik noktalarda iş cihazları ile tedbir alacak.

Rizedeki selde kaybolan 2 kişi aranırken Meteorolojiden yeni uyarı geldi Yarına dikkat...

: İlginize Sürükleyebilir Erdoğan 'Buradan AB'ye sesleniyorum' deyip açıkladı: Ne oldu, siz sözünüzü yakaladınız mı?Baykar ilk defa paylaştıTürkiye'den Fransa'ya kınama!

BU VİDEO İLGİNİZE SÜRÜKLEYEBİLİR

Rize'de sel faciayı; kayıp 2 birey aranıyordaha fazla video için