Romain Saiss, Beşiktaş'a imza atıyor! Maaşı ve sözleşme detayları...

Romain Saiss, Beşiktaş'a imza atıyor! Maaşı ve sözleşme detayları...

Görüşmelerinin başladığının açıklanmasının ardından sağlık hakimiyetinden geçen Faslı stoper kendisini senelik 1.5 milyon Euro’dan 2+1 seneliğine siyah beyazlı renklere bağlayacak kontrata imza atacak.

Beşiktaş, Faslı oyuncu Romain Saiss ile transfer görüşmelere başlandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na KAP bildirdi. Faslı futbolcu KAP bildiriminin ardından sağlık hakimiyetinden geçti.

TESTLER TAMAM

Siyah beyazlı kulüpten mevzuya ait yapılan açıklamada, “Ayrıntılı kan muayeneleri yapılan Saiss; ortopedi, iç hastalıkları, göz, kulak burun boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji kısımlarında tetkik edildi. Sağlık hakimiyetleri, akciğer ve efor testlerinin yapılmasıyla bitirildi” denildi.

6 SEZON ADA'DA OYNADI

Premier Lig temsilcisi Wolverhampton ile sözleşmesinin bitirilmesinin ardından hür kalan 32 yaşındaki futbolcu hakimiyetlerin ardından kendisini 2+1 seneliğine Kartal yapan kontrata imza atacak. Fas Ulusal Ekibi’nın kaptanlığını yapan deneyimli oyuncuyu bonservissiz bir biçimde kadrosuna katmayı başaran Beşiktaş’ın futbolcuya senelik 1.5 milyon Euro vereceği bilindi. Bu sayı bonuslarla beraber 2 milyon Euro’ya kadar çıkabilecek. 6 sezon forma giydiği Wolves ile 206 resmi maça çıkan Romain Saiss 15 gol atarken 3 de asist yapmayı muvaffak oldu.