Rum Eğitim Bakanlığından öğretmenlere skandal talimat: Kitabın Atatürk sayfasını yırtın!

Rum Eğitim Bakanlığından öğretmenlere skandal talimat: Kitabın Atatürk sayfasını yırtın!

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi büyük bir skandala daha ima attı. Eğitim Bakanlığı, gönderdiği genelge ile hocalardan kitabın Atatürk'ün yer aldığı sayfasını yırtmalarını arz etti.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde GKRY Eğitim Bakanlığının, orta eğitim hocalarından, "Oxford Discover Futures 3 Workbook" adlı kitabı talebelere dağıtmadan evvel Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile alakalı kısmın yer aldığı 36'ncı sayfasını "yırtmaları" güzergahında yönerge kapsayan genelge yolladığı bildirildi.

Sigmalive'de yer alan habere göre, hocalara "acil" vurgusuyla elektronik civarda sevk edilen genelgede, yırtılması direktifi verilen sayfada, "Türkiye'nin en büyük kahramanı" başlığı altında Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sanat dünyasının kahramanları olarak da Frida Kahlo ile Diego Rivera işleniyor.

Rum Eğitim Bakanlığından öğretmenlere skandal talimat: Kitabın Atatürk sayfasını yırtın

Hocalar, sosyal medya grupları üzerinden yırtılması direktifi verilen sayfanın Atatürk ile alakalı olduğu bilgisini paylaşırken, Rum Orta Eğitim Hocalar Sendikası OELMEK Başkanı Kostas Hacisavvas, Rum Eğitim Bakanı'ndan izahat istedi.

Hacisavvas, "Önümüzdeki günlerde Eğitim Bakanlığında yapacağımız görüşmede, alakalı kararı gündeme getiren nedenler hakkında izahat isteyeceğiz. Görüşmemiz, eğitimle alakalı başka ciddi mevzuları ele almak kastıyla asıllaşacak. Meslektaşlarıma, genelgeyle alakalı sualleri ileteceğime dair söz verdim." ifadesini kullandı.

: İlginize Sürükleyebilir Afgan kadın saklıca çekti... İzleyenlerin kanı dondu!Rum idaresinden skandal genelge! 'Kitabın Atatürk sayfasını yırtın' İlk 10 ülke arasındayız... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Daha ileri götüreceğiz