Rusların uçuş kısıtlaması ne zaman kalkacak? Yetkili isimden flaş açıklama...

Rusların uçuş kısıtlaması ne zaman kalkacak? Yetkili isimden flaş açıklama...

Kültür ve Turizm Bakan Destekçisi Ender Alpaslan, Rusya'dan bir kurulun Türkiye'ye gelerek ihtiyatları yerinde göreceğini belirterek, "Allahın İzniyle 21 Haziran'dan sonra bu kısıtlamalar kalkacak.…

Kültür ve Turizm Bakan Destekçisi Ender  Alpaslan, Anadolu Ajansı muhabirine, Rusya'nın Türkiye'ye uçuş kısıtlamasını 21 Haziran'a kadar sürdüreceğini anımsattı.

Rusya'ya kısa zaman evvel yapılan ziyarette, sezon için alınan ihtiyatların muhataplara iletildiğini aktaran Alpaslan, Ruslara Türkiye'nin ne kadar tehlikesiz olduğunun anlatıldığını dile getirdi.

Onların da 21 Haziran'dan evvel geleceğini, analiz yapacaklarını ifade eden Alpaslan, "Aldığımız işaretler ve tüm inancımızla, gayretimizle 21 Haziran'da bu kısıtlamanın kaldırılmasını, yeniden Almanya, İngiltere ve Hollanda gibi ülkelerde de daha uygun seviyelerde Türkiye'ye seyahatlerin başlamasını beklemekteyiz." diye konuştu.

Alpaslan, bunların olması halinde çok ciddi arz geleceğini, 2019'daki bereketli günlere temmuzdan sonra dönmeyi beklediklerini söyledi.

"BEYNELMİLEL UÇUŞLARIN AÇILMASIYLA HAREKETLİLİK BAŞLAYACAK"

Rusya ile görüşmelerin devam ettiğini vurgulayan Alpaslan, şöyle devam etti:

"Rusya'dan emin bir seviyede, turizm bölgelerine muhtemelen Antalya'ya bir kurul gelecek. Aldığımız ihtiyatları yerinde görecek. Allahın İzniyle 21 Haziran'dan sonra bu kısıtlamalar kalkacak. Beynelmilel uçuşların açılmasıyla hareketlilik başlayacak. Şu anda da bir hareketlilik var ama bunun seviyesinin çoğalması, kuruluşlarımızın yeterince turiste kavuşabilmesi için kısıtlamaların kalkarak uçuşların çoğalması gerekli. İç turizmde de haziran haysiyetiyle hareketlilik başlıyor. Temmuz, ağustos ve eylül aylarının istediğimiz seviyede geçmesini bekliyoruz."

Aşılamanın süratle devam ettiğine, bu vakitte gerek sektör çalışanlarının gerek yurttaşların emin bir seviyede aşılanmış olacağına değinen Alpaslan, yeni tip koronavirüsün gündemin arka sıralarına düşmesini beklediklerine sözlerine ilave etti.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara