Rusya bu kez de ABD askerlerini esir aldı!

Rusya bu kez de ABD askerlerini esir aldı!

Rusya'nın tutsak aldığı İngiliz askerlerine verdiği idam cezası hala konuşulurken bu sefer de Amerika Birleşik Devletlerili askerlerin Rus birlikleri tarafından tutsak alındığı açıkladı. Rusya Devlet

Rusya'nın Ukrayna saflarında savaşırken tutsak aldığı iki İngiliz askerine idam cezası vermesi Birleşik Krallık'ta sanki bomba tesiri yarattı. Hem Londra hem de Kiev iki askerin değiş tokuş edilmesi için yoğun mücadele verirken bugün bir korkutan haber de Amerika Birleşik Devletlerili askerler için geldi.

Ukrayna'nın Harkiv kentindeki cephede savaşan ve bir kaç gündür kayıp olan iki Amerika Birleşik Devletlerili askerin Rus askerleri tarafından pusuya düşürülüp tutsak alındığı bilindi.

39 yaşındaki Robert Drueke ve 27 yaşındaki Andy Huynh bir çatışma sırasında atılan el bombasının çıkardığı siste kayboldular ve bir daha bulunamadılar.

Rusya bu kez de ABD askerlerini esir aldı Rusya'nın tutsak aldığı Amerika Birleşik Devletleri askerleri

Amerika Birleşik Devletleri SUSKUN! 'HABERLERİN FARKINDAYIZ'

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı askerlerin tutulduğuna dair haberlerin farkında olduğunu belirtti ancak mahremiyet evhamları sebebi ile yorum yapılmadı.

Amerika Birleşik Devletleri Korunma Bakanı Lloyd J. Austin ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark A. Milley de mevzuya dair henüz bir yorum yapmadı.

Rusya bu kez de ABD askerlerini esir aldı
39 yaşındaki Robert Drueke/Facebook

AİLELER DAYANAK BEKLİYOR

39 yaşındaki Robert Drueke daha evvel Irak'ta Amerika Birleşik Devletleri Ordusu'nda misyon yaparken, daha önceki bir deniz piyadesi olan 27 yaşındaki Andy Huynh daha evvel hiç faal savaşta bulunmamıştı.

Askerlerin aileleri Amerika Birleşik Devletleri hükümetinden dayanak isterken Robert Drueke'in annesi hükümetle yakın temas halinde olduğunu belirterek, "Amerika Birleşik Devletleri büyükelçiliği, onu bulmak için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarına dair bana güvence verdi." dedi.

PUTİN ELİNİ KUVVETLENDİRİYOR! SIRA Amerika Birleşik Devletleri'DE Mİ?

İngiliz askerleri hakkında verilen idam kararının Putin'in elini kuvvetlendirmek için yaptığı bir atak olduğu sık sık dile getiriliyor. Ukrayna'ya ağır silah dayanağı yapan İngiliz hükümetini baskı altına almak isteyen Kremlin'in izlediği tasarının şu an için işe yaradığı görülüyor.

İngiltere yurttaşlarının iadesi için her yolu sınarken, İngiltere'nin takviyesini kaybetmek istemeyen Kiev de İngiliz askerlerinin kurtarılması için sıkı bir çalışma yürütüyor.

Rusya bu kez de ABD askerlerini esir aldı
İdam cezası verilen İngiliz askerleri/AFP

DEĞİŞ TOKUŞ PAZARLIĞI! PUTİN NE İSTEYECEK?

İki hükümet değiş tokuş için her yolu sınarken Rusya'nın İngiliz askerlerine karşılık kimi ya da neyi isteyeceği henüz meçhul.

İngiliz Telegraph Gazetesi, Putin'in tutsak askerler ile şuan Ukrayna'nın elinde bulunan yakın dostu Viktor Medvedçuk'u değiş tokuş etmek istediğini iddia ederken, Ukrayna'nın İngiltere büyükelçisi Vadym Prystaiko ise Rusya'nın kendileri için uzun müddettir çalışan Ukraynalı vekilleri isteyeceğini öne sürmüştü.

Şimdi tutsak Amerika Birleşik Devletleri askerleri için de eş bir idam kararı verilmesinden evham edilirken gözler Washington hükümetinin atacağı adımlara çevrildi.