Rusya'da inanılmaz anlar... Dehşeti yaşadılar: Sivrisinek hortumu yüzünden göz gözü görmedi!

Rusya'da inanılmaz anlar... Dehşeti yaşadılar: Sivrisinek hortumu yüzünden göz gözü görmedi!

Rusya'nın Kamchatka bölgesinde yaşanan fantastik görüntü dünyayı hem afallamışa çevirdi hem de korkuya düşürdü. Bir anda ortaya çıkan milyonlarca sivrisineğin oluşturduğu dev hortum semanda…

Rusya'ya bağlı Kamçatka Yarımadası'ndaki bir kasabada ortaya çıkan hortum görenleri afallamışa çevirdi. İnanılmaz büyüklükteki sivrisinek sürülerinin oluşturduğu hortum, bölgede yaşayanlara fobili anlar yaşattı.

Sivrisinek hortumu etraftaki yurttaşların cep telefonu kamerasına yansıdı ve binlerce birey tarafından sosyal medyada paylaşılarak viral haline geldi.

Milyonlarca sivrisinekten oluşan siyah bulut hortum haline gelince semandaki güneşi dahi ortadan kaldırdı. Görgü şahitleri o anlarda sivrisineklerin sanki güneşi semanda yok ettiklerini anlattı. Hadise anını izleyenler afallamışlıklarını üzerlerinden atamadan sivrisinek hortumu parçalayarak gözden kayboldu.

Böcek bilimci Lyudmila Lobkova, yerek medyaya yaptığı açıklamada bunun korkulacak bir vaziyet olmadığını ve reelde bir 'çiftleşme' seremonisi olduğunu ifade etti. 'Bir Hayli erkek sivrisinek çiftleşebilmek için dişi sivrisineklerin çevresinde dönüyor. Bunda yanlış bir şey yok.' diyen böcek uzmanı bunun sezonluk olarak tekerrür eden bir vaziyet olduğunu ancak kimi vaziyetlerde o seneki hava gidişatı / sıcaklığına göre sivrisinek sayınının çoğalıp eksilebileceğin in altını çizdi.

Rusyada inanılmaz anlar... Dehşeti yaşadılar: Sivrisinek hortumu yüzünden göz gözü görmedi

Bölge ulusu da gazetecilere bu gidişatın daha evvel de yaşandığını ancak bu yıl sivrisinek rakamında gözle görülür bir çoğalış olduğunu anlattı.

Uzmanlar, sivrisinekler bu kadar kalabalık bir biçimde toplandığında onları sinek kovucu ilaçlarla uzaklaştırmanın olası olmadığını söylüyor.

Eş bir vaziyet geçen sene Amerika Birleşik Devletlerinde De yaşanmıştı.

Rusyada inanılmaz anlar... Dehşeti yaşadılar: Sivrisinek hortumu yüzünden göz gözü görmedi

Laura Kasırgası'nın ardından Louisiana eyaletinde ortaya çıkan sivrisinek sürülerinin yoğun yağıştan dolayı hortum biçiminde belirdiği açıklanırken bu vaziyet ne yazık ki 300 ila 400 arasında büyükbaş hayvanın telef olmasına yol açmıştı. Çünkü sivrisinek sürüleri bu hayvanların kanını öldürene kadar emmişti...

: İlginize Sürükleyebilir Dünyanın gözü bu ziyarette: Çifte bayram yaşayacağızDehşeti yaşadılar... Sivrisinekler güneşi yok etti!İğrenç hadise! Torununu istismar eden oğlunu suçüstü tuttu