Rusya'dan flaş ABD açıklaması

Rusya'dan flaş ABD açıklaması

Rusya'dan Ukrayna hududunda yaşanan kriz ile alakalı yapılan açıklamada Moskova ve Washington'un azami seviyede bağlantı halinde olduğunu bilgisine yer verildi.

Rusya Ukrayna hududundaki kriz ile alakalı Rusya'dan yeni bir açıklama geldi.

Rusya Dışişleri Bakan Takviyecisi Sergei Ryabkov, Rusya ve Amerika Birleşik Devletlerinin Ukrayna mevzusunda üst seviyede temas kurduğunu söyledi.

Interfax'ta yer alan haberde Ryabkov, Moskova'nın Washnington'u kaygılanacak bir şey olmadığı mevzusunda bilgilendirdiğini ifade etti.

Kremlin geçtiğimiz günlerde Rusya'nın Ukrayna hududuna birlik ve askeri vasıta konuşlandırmasının Moskova'nın kendi güvenliği için olduğunu, bunun başkalarına tehdit oluşturmadığını açıklamıştı.

Geçtiğimiz saatlerde Kremlin Lafçısı Peskov, huduttaki askeri hareketliliğin evhama neden olmaması gerektiğini belirtmişti.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna Milli Güvenlik ve Korunma Konseyi’nin Rusya Yurtdışında Yaşayan Yurttaşlar ve Beynelmilel İşbirliği Ajansı’na Rossotrudniçestvo, Volga-Dnepr ve öteki bazı Rus işletmelere müteveccih yaptırım uygulama kararını yürürlüğe koymuştu.

Kararın ardından Kremlin Lafçısı Dmitry Peskov, “Muhtemelen yakında Ukrayna ile karşılıklılık için yer kalmayacak bir ilişki seviyesine erişeceğiz. Orada olan her şeyi keseceğiz, bu makûs bir şey” ifadelerine vermişti.