Rusya'dan flaş Bitcoin açıklaması

Rusya'dan flaş Bitcoin açıklaması

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın Bitcoin’i bir ödeme sistemi olarak tanımaya hazır olmadığını belirterek, “Bu cins kısmi para ünitelerini mali vasıtalarla bir yakalamak ekonomik sisteme sadece

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, başşehir Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada, Orta Amerika ülkesi El Salvador’un, kripto para üniteyi Bitcoin’i legal para üniteyi olarak kullanmaya başlamasını değerlendirdi.

Rusya’nın böyle bir adım atmaya henüz hazır olmadığına işaret eden Peskov, “Rusya'nın bu cins adımlara hazır olmadığı sarih. Şimdiye kadar bu cins adımları atmak için en minik bir neden de bulunmuyor.” diye konuştu. Kripto paraların ananesel mali vasıtalarla bir yakalanmaması gerektiğini korunan Peskov, “Bu cins kısmi para ünitelerini mali vasıtalarla bir yakalamak ekonomik sisteme sadece hasar verir.” dedi.

: İlginize Sürükleyebilir İşte taksi dünyasının bilinmeyenleri...'Mu' varyantı Türkiye'de! Yeni yarıyılda kısıtlama, gerekli PCR, surat surata eğitim...Soyağacı hizmetinde yeni uygulama

Gine’de yaşanan askeri darbenin küresel alüminyum piyasalarında yarattığı tesire de değinen Peskov, “Gine’da yaşananlar küresel alüminyum pazarını negatif istikamette etkileyebilecek, gerçekten ciddi bir vakadır. Ülkedeki Rus firmalarının çıkarlarının korunacağını umuyoruz.” diye konuştu. Rus alüminyum sektörü yetkilileri, Rus madencilik firmayı ve dünyanın en büyük alüminyum üreticilerinden Rusal’ın Gine’deki darbe sebebiyle alüminyum imalinin üçte birini kaybedebileceği ihtarında bulunmuşlardı.

Borsada kolay harekât ve düşük komite için tıklayın