Rusya'dan Türkiye'ye hırsızlık için geldiler! Tam 250 bin TL değerinde

Rusya'dan Türkiye'ye hırsızlık için geldiler! Tam 250 bin TL değerinde

Rusya'dan İstanbul'a gelen 2 birey Sarıter'deki AVM'ye giderek dünyaca ünlü bir markaya ait 250 bin lira bedelindeki çantayı çaldı. Hırsızlık anı mağazanın güvenlik kamerasına saniye saniye…

Sarıyer'de bulunan AVM'ye gelen hırsız sakin bir biçimde dünyaca ünlü bir markaya ait 250 bin lira bedelindeki çantayı çaldı. Hırsızlık anı mağazanın güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Eş bir hırsızlık teşebbüsünün Şişli'de de yapıldığını tespit eden polis yaptığı çalışmada Rusya yurttaşı 2 şahsı çaldıkları çanta beraber tuttu. Rus hırsızlar çıkarıldıkları duruşmada hapsedilerek cezaevine sevk edildi.

250 BİN LİRALIK ÇANTA İLE MAĞAZADAN ÇIKTI

Hadise 3 Haziran Perşembe günü İstinye'de bulunan AVM'de alana geldi. Edinilen bilgiye dünyaca ünlü bir markanın mağazasına gelen cerrahi maskeli bir birey, içeride alıcı gibi gezmeye başlayarak aksesuar ve çantalara baktı. Ardından dünyaca ünlü marka çantaların bulunduğu sergenin önüne geldi. Takribî beş dakika çevreyi gözetledikten sonra 250 bin lira bedelinde timsah teni bir çantayı eline aldı. Kimsenin kendisini görmediğinden emin olduktan sonra çaldığı çantayı yanında getirdiği başka bir çantanın içine koyarak mağazadan çıktı.

Rusyadan Türkiyeye hırsızlık için geldiler Tam 250 bin TL değerinde

ÇANTANIN ÇALINDIĞINI YARIM SAAT SONRA FARK ETTİLER

Çantayı çalan birey mağazadan çıkıp gittikten yarım saat sonra mağaza çalışanları çantanın yerinde olmadığını fark etti. Güvenlik kameralarını araştıran güvenlik vazifelileri hırsızlık anının güvenlik kamerasına yansıdığını gördü. Çalışanlar şipşak polise haber verdi.

ALARMI YASAKLAYAN ÖZEL TERTİBATLI ÇANTA YAPMIŞLAR

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde hırsızın evvel çantayı eline aldığı ve bir zaman araştırdıktan sonra başka bir yere geçerek çaldığı çantayı başka bir çantanın içine koyduğu görülüyor. Ardından mağazanın kapısından çıkarak gittiği görülüyor. Çalınan çantaya alarm takılmış olmasına karşın alarmın ötmemesi dikkat çekti. Bunun nedeni ise hırsızlar yakalanınca anlaşıldı. Hırsızın yanında getirdiği çantanın özel olarak yapılmış ve alarm yasaklayıcı özelliği olduğu anlaşıldı.

Rusyadan Türkiyeye hırsızlık için geldiler Tam 250 bin TL değerinde

BİR SONRAKİ GÜN ŞİŞLİ'DE ÇANTA ÇALMAYA GİRİŞİM EDİNCE YAKAYI ELE VERDİLER

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Ofis Amirliği takımları İstinye'deki hırsızlığı incelerken bir sonraki gün Şişli'de eş bir hırsızlık teşebbüsünün yaşandığı bilgisini aldı. Yapılan analizde her iki vakayı asıllaştıran bireylerin beraber 2 Haziran günü Rusya'dan İstanbul'a gelen Rusya Federasyonu yurttaşı İvan Fufaev ile Sergei Chernikov olduklarını tespit etti. Zanlıların kaldıkları rezidansa baskın yapan polis her iki kuşkuluyu da tuttu. Rezidansta yapılan aramada çalınan çanta tavan arasına saklanmış olarak bulundu.

RUS HIRSIZLAR HAPSEDİLEREK CEZAEVİNE SEVK EDİLDİ

Yaptıkları hırsızlık güvenlik kamerasına yansıyan ve kaldıkları rezidansta çaldıkları çanta ile beraber tutulan Rus hırsızlar emniyetteki operasyonlarının ardından çıkarıldıkları duruşmada hapsedilerek cezaevine sevk edildi.