‘Rüyamda cöö diye karşıma çıktın Başkan Dedeciğim’

‘Rüyamda cöö diye karşıma çıktın Başkan Dedeciğim’

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, devlet gözetmesindeki çocukları iftar yemeğinde davetli etti. Çocuklar arasında, Erdoğan’la yemek yediğini düşünde gören ve bunu mektupla anlatan…

Bugüne kadar dünyanın dört bir yanından devlet başkanlarını, dünya politikasına doğrultu veren birbirinden ehemmiyetli adları ağırlayan Huber Köşkü Devlet Davetli Konutu’nin 23 Nisan’da çok özel davetlileri vardı. Ülkenin dört bir yanından devlet gözetmesindeki 10 çocuk, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’la beraber Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın iftar misafiriydi. Davetin en özel davetliyi ise, Cumhurbaşkanı’na mektup yazıp onunla düşte yemek yediğini anlatan 12 yaşındaki Mehmet Semih’ti. Erdoğan, Isparta’daki Şehrigül Çocuk Konutu’nden kalan Mehmet Semih’in kendisine yazdığı mektubu sofrada bir defa daha okudu. Mehmet Semih şunları yazmıştı: “Başkan Dedeceğim. Hakikat yaşamda hiç olmasını beklemediğim düşümü sizlere kısaca anlatayım. Televizyon izlerken haberlerde görmüştüm, Ulus Kütüphanesini. Rafların arasında kitaplara bakarak dolaşırken, Cöö diye karşıma Cumhurbaşkanımız, başkanımız çıkıverdi. Çok korkmuş ve afallamıştım. Hadi gel seni yemeğe götüreyim dedi. Çok hoş bir salona gittik birliktece. Yemek yedik, bana telefon armağan etti. O keyifle uyanmışım. Meğerse hepsi bir düşmüş. Olsun düşümde dahi olsa seninle olmak hoştu.” Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, bütün de Mehmet Semih’in düşünde olduğu gibi çekmeceden çıkarttıkları, içinde tablet, telefon ve kitap bulunan kolileri çocuklara armağan etti.

HAMBURGER PATATES YEDİLER

Çocuklar için iftar mönüsünde hamburger ve patates, tatlı olarak da pamuk şekeri, elma şekeri ve pasta vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan o anları sosyal medya hesabından paylaştı.