Saddam’ın subayının kızı kayıp! ‘Saplantılı âşık’ iddiası...

 Saddam’ın subayının kızı kayıp! ‘Saplantılı âşık’ iddiası...

Irak’ta 2013 senesine kadar Saddam Hüseyin’in ordusunda binbaşı olarak görev yapan Ali Challab Al-Abbood 60 bomba patlamasıyla gazi olduktan sonra malulen emekli edildi. 2017’de, 2 kızı ve emekli hoca

20 yaşındaki Sally Ali Challab Al-Abbood, Anadolu Üniversitesi’ni kazandı. Ailenin iddiasına göre Irak veya Suriye tebaalı Muhammed M. adlı bir birey, Sally Ali Challab Al-Abbood’a bir zamandır eflatuni olarak ilgi duyuyordu. 2 Eylül sabahı aile Sally Ali Challab Al-Abbood’u, Muhammed M.’nin aradığını dile getirdi. Sally dostlarıyla dışarıda kahve meşrubatını söyleyerek konuttan dağıldı. Aile, 2 Eylül’den itibaren kızlarından haber alamadı. Anne Leyla Naim Al-Abbood, kızlarının Muhammed isimli birey tarafından kaçırıldığını öne sürdü. Eskişehir Şehir Emniyet Müdürlüğü ailenin şikâyeti üzerine Muhammed M.’yi 2 defa ifade vermek üzere karakola çağırdı. İfadelerinin ardından Muhammed M. özgür vazgeçildi. Takımlar çalışmalarını sürdürüyor.
Saddam’ın subayının kızı kayıp ‘Saplantılı âşık’ iddiası...
KİMLİĞİ VE PASAPORTU KONUTTA

Anne Leyla Naim Al-Abbood, “Sally ailemizden kaçmış olamaz. Biz, hiçbir zaman kızımızı kısıtlamadık. Sally kendi kaçmış olsa pasaportunu, kimliğini, parasını ve bedelli takıları vardı onları da yanına alırdı. Muhammed adında bir şahıstan şüpheleniyoruz. 3 hafta evvel bizden gelip kızımızı istedi, kızımız istemedi. Son görüldüğü yerle Muhammed’in evinin arasında 43 metre mesafe varmış. İki kere polis merkezine ifade verdi Muhammed, ikisinde de değişik şeyler konuşmuş. İfadesinde evvel ‘Yanıma gelmedi’ demiş diğer ifadesinde ‘Geldi ama hemen yanımdan dağıldı’ demiş. Kızımı öldürmüş olabilir Allah öğrenir. Bir an evvel kızım can verdi mi, kaçırıldı mı, yaşıyor mu? Bunları bilmek istiyoruz” diye konuştu.