Sadece 2 hafta önce büyük umutlarla açılmışlardı... Vaka artışı gece hayatını vurdu!

Sadece 2 hafta önce büyük umutlarla açılmışlardı... Vaka artışı gece hayatını vurdu!

Hollanda'da artan olay rakamlarının ardından Kovid-19 tedbirleri yine sıkılaştırıldı. Ülkede 2 hafta evvel koronavirüs yasakları rahatlatılmış, geceleri caddeye çıkma kısıtlamaları kaldırılmış…

Hollanda'da hükümet yeni tip koronavirüs Kovid-19 salgınında artan olay rakamlarının önüne geçebilmek için tedbirlerde yine sıkılaştırılmaya gidildiğini açıkladı.

Hollanda'da hafifleme sonrası olay rakamlarının süratle çoğalması üzerine, 2 hafta evvel açılan cümbüş sektörünün yenide kapatılması kararlaştırıldı. Besin meşrubat sektörüne de kısıtlamalar getirildi.

Başbakan Mark Rutte, 26 Haziran'da açılmasına karar verilen disko ve gece kulüplerinin, 10 Temmuz Cumartesi gününden itibaren yine tamamen kapatılacağını açıkladı.

Yeni kararlar uyarınca, daha evvel tamamen açılmasına izin verilen lokanta, kafe ve barlar da, gece 00:00'dan sabah 06:00'ya kadar kapalı olacak.

Bu mekanların sarih olduğu müddette, alıcıların birbirlerine 1,5 metre mesafede ve sabit oturması yine gerekli hale getirildi.

Besin meşrubat ve konaklama sektöründe gece yarısından itibaren canlı müzik de menedilecek.

Sadece 2 hafta önce büyük umutlarla açılmışlardı... Vaka artışı gece hayatını vurdu

Kültür sanat sektöründeki aktifliklere, yalnızca izleyicilerin sabit bir biçimde oturması şartıyla izin verilecek.

13 AĞUSTOS'TA BAŞLAYACAK

Spor karşılaşmaları ve değişik kitlesel faallikler için, en fazla 40 saat evvel alınmış olumsuz test neticeyi yerine artık en fazla 24 saat evvel yapılan testlerin neticeleri geçerli olacak.

Mağaza, müze ve fuar alanları gibi yerlede ise, 5 metrekareye yalnızca 1 ziyaretçiye izin verilecek. Yeni tedbirler, 13 Ağustos'a kadar yürülükte olacak.

Hollanda'da olay rakamlarının günlük 700'e kadar gerilemesi üzerine hükümet, 26 Haziran'da hafiflemenin son evresine geçerek, yaşamın büyük miktarda olağanlaşmasına karar vermişti.

Kapalı alanlarda maske lüzumluluğun kaldırılması, sosyal mesafeye uyulmayan disko ve gece kulüplerindeki kalabalık partiler gibi faktörler sayesinde, olay rakamları süratle çoğalmaya başladı. 26 Haziran'da günlük vasati 700 olan enfeksiyon rakamı, bugün vasati 7 bine yükseldi.

Sadece 2 hafta önce büyük umutlarla açılmışlardı... Vaka artışı gece hayatını vurdu

Başbakan Rutte, süratle dağılan enfeksiyonları önlemek emeliyle alınan yeni tedbirleri, "cümbüşlü değil ama zorunlu" laflarıyla açıkladı.

: İlginize Sürükleyebilir Bu nasıl aile! Bir kere daha gündemdeler... Bir cinayet daha...Yine binlerce bireyi dolandırdılar! Markette reyoncuydu Ferrari aldı!Tüm yapıtlarıyla ses getiren Dr. Budayıcıoğlu Hürriyet'te...