Safiye’siz balayı balayı değildir! Seda Sayan'ın Paris gezisinde gözler onu aradı

Safiye’siz balayı balayı değildir! Seda Sayan'ın Paris gezisinde gözler onu aradı

Seda Sayan evlendi ve balayı için Paris’e gitti. Tatil süresince sosyal medyada paylaşımlar yapıldı. Gözler Safiye Cetmen’ı aramadı mı balayında?

Onur Baştürk: Aradı valla, Safiye’siz balayı balayı değildir! 

Savaş Özbey: Nikâhtaki çikolata jelatini gibi elbisesinden sonra, bir müddet ortalıkta görünmek istememesi klasik Cetmen’ın. Hele ki modanın başşehri Paris’te... İyi etmiş, usluca etmiş, doğrudur, destekliyorum.

Safiye’siz balayı balayı değildir Seda Sayanın Paris gezisinde gözler onu aradı

Orkun Şan: Benim gözlerim de aradı. Safiye Cetmen ve Seda Sayan benim için artık ufalamaz ikilidir. Öyle iyi arkadaşlar ki bizler dahi her anlarını birlikte geçirsinler istiyoruz. Baksanıza Seda Hanım balayındayken dahi “Safiye nerede?” sualleri soruluyor.

Ömür Gedik: Safiye Cetmen işini eforunu iptal edip nikâha gitmedi mi? Her dakika yan yana olacaklar diye bir kural yok. Balayına kalabalık gitmeye de gerek yok ayrıca. Seda, Safiye iyi dostlar, sonra ailece beraber tatile giderler.

Safiye’siz balayı balayı değildir Seda Sayanın Paris gezisinde gözler onu aradı
Kelebek yazarları haftaya damga vuran vakaları masaya yatırdı.

Paradan hiç laf etmedi
Kelebek, bayram sohbetleriyle yeniden gündemi tanımladı. Savaş Özbey’in Yağmur Ünal görüşmesiyle başlayalım. Ünal, aradığı erkek tipini tarif ederken “Zeki, kavrayışlı, hayattan sevinç almasını bilen, mizahlı, dürüst, istekli, yakışıklı birini isterim” dedi. Daha ne kaldı sizce?
Safiye’siz balayı balayı değildir Seda Sayanın Paris gezisinde gözler onu aradı

Savaş Özbey: Para kaldı. Paranın “p”sini ağzına almadı Yağmur. “Galibiyetli erkek beğenirim” filan gibi sözler asla etmedi. Beraber olmak isteyeceği insanla baş başa, hane içi hallerini tarif etti. Dışarıya dönük değil, içeriye dönük bir beraberliğin koşullarını sıraladı. Herhalde ailesinde zafere yeterince gözü doyduğundan. Bu çok ehemmiyetli bir tokluk.

Onur Baştürk: Bir de “Parasal gidişatı iyi olsun” deseymiş, büyük fotoğraf bitirilmiş olacakmış. Hayat dostu ararken bu kadar çok ayrıntılı profil çizmenin bir işe yaradığını düşünmüyorum. İnsan sonunda hayal kırıklığına uğruyor muhteşemi bulayım derken. Umarım hayal kırıklığı yaşamaz. 

Ömür Gedik: Şam’da kayısı var bundan iyi. Ben bunlara ek olarak acımalı ve hayvansever olmasını da isterim. Durun bir şey daha ekleyeceğim; dürüst ve sadık olmalı. Aynı köpekler gibi.

Orkun Şan: Bayılıyorum Yağmur Ünal’a. Kendi markasını nasıl da iyi idarıyor, nasıl canla başla çalışıyor. Hakikatinde bakınca “Bu ne uzun liste, kime kısmet olmuş ki ona olsun” diyebilirsiniz. Ben bir tam olarak görüyorum bu açıklamaları. O kadar karışık ve güç bir şey istemiyor bence Yağmur.

Serdar’a aşk hormonu
yüklemesi yapmak gerekli
Serdar Ortaç’ın Ömür Gedik’e yaptığı açıklamalar da çok konuşuldu. Görüşmesinde böldüğü sevgilisi Seçil Gür’den bahsedip durdu ünlü popçu. Sizce hali hazırda unutamadı mı? Ömür Gedik; ne vardı Ortaç’ın gözlerinde?
Safiye’siz balayı balayı değildir Seda Sayanın Paris gezisinde gözler onu aradı
Ömür Gedik: Gözlerinde aşk görmek isterdim, azıcık da zorladım ama “Artık kimse usumu başımdan alamaz” deyip durdu. Serdar’a aşk hormonu yüklemesi yapmak gerekli. Yine canlanması gerekiyor.

Onur Baştürk: Ben üzüldüm ziyareti okurken. Bu kadar mutuz olması ve egoist olduğunu itiraf etmesi filan... Seçil Gür değil bence hakikat mesele. Kendini yine keşfetmesi gerekiyor. Bali’ye gidip bir şifacıyla seans filan mı yapsa acaba? Şu kısırdöngü hayatından çıkmak ona iyi gelebilir.

Savaş Özbey: Unutsun; onu da unutsun, bunu da unutsun Serdar Ortaç. Her fırsatta, devamlı pişmanlıklarından bahseden bir adam... Demek ki bir yerlerde yanlış yapıyor. Unutsun, dursun, kendini dinlesin, dinlensin... Sonrasına bakar. Zira biz yorulduk artık.

Orkun Şan: Kafasında Seçil Gür hali hazırda var, o çok net. Büyük pişmanlık yaşıyor o da net. Hatta “Tekerrür olur mu” sualini de sık sık kendine soruyor, o da çok ama çok net. Ne diyeyim ki şimdi. Hayat bazen pişmanlıklarla hoş Serdar Bey...

Vazgeç Hasan’ım
dağınık kalsın
Hasan Can Kaya’nın Orkun Şan’e verdiği ziyarette “Oxford’a davet ediliyorum, kitlesi eğitimsiz diyorlar” çıkışı dikkat çekti. Kaya neden bu tenkitlerin odağında sizce?
Safiye’siz balayı balayı değildir Seda Sayanın Paris gezisinde gözler onu aradı

◊ Orkun Şan: Zira komedyenliğin bir bedeli var. Sadece ülkemizde değil, her yerde ödeniyor bu bedel. Komedyen zeki olur zihni çekemenir, komedyen doğal olur natürelliği çekemenir. “Bu adam bunları nasıl yapıyor yahu” sualleriyle iğneler insanlar komedyenleri. Hasan Can Kaya da bunun bedelini ödüyor. Bence bazen susarak iyi yapıyor öğreniyor musunuz Konsey. Öyle çok tenkit etiliyor ki, hepsine yanıt verse bir günü yetmez adamın.

◊ Ömür Gedik: “Kitlesi eğitimsiz” diyenleri bir görelim, kimmiş onlar? Bence hakikat bunu diyenler eğitimsiz, vizyonsuz, kıskanç, haset. Daha ne diyeyim, asap oluyorum bu üstten bakmalara.

◊ Savaş Özbey: “Oxford vardı da biz mi davet edilmedik” halleri... Demek en rahat görünen insanların içinde dahi saplantılı oldukları, yenişemedikleri haller var. Vazgeç Hasan’ım, dağınık kalsın, böyle de hoş.

◊ Onur Baştürk: Hasan’a nasihat: En kısa müddette bu trajik, ezik edebiyattan bıraksın. Onun zekasına hiç yakışmıyor. Herkesin dediğine de takılıp kalmasın, o kadar umurunda olmasın.


Hem babaya hem çocuğa eziyet
Özcan Deniz’in daha önceki eşi Feyza Aktan, şarkıcıya haber vermeden oğulları Kuzey’i Antalya’ya götürmüş. Üstelik 3-5 günlük götürme değil, taşınmışlar oraya. Bu hücumu nasıl açıklıyorsunuz?

Safiye’siz balayı balayı değildir Seda Sayanın Paris gezisinde gözler onu aradı
Onur Baştürk: Of, ben bu Özcan-Feyza ikilisinin arızalı hallerinden bunaldım. Çocuğu alıp taşınmak nedir? Özcan Deniz de bir cinsli idareyemedi bu kriz vaziyetini. 

Savaş Özbey: Annesidir, çocuğuyla birlikte istediği yere yerleşir. Üstelik gittiği yer Fizan değil, Antalya’daki ailesinin yanı. Özcan Deniz de biniversin bir uçağa 1 saatlik yolu gidiversin çocuğunu her görmek istediğinde. Vefat-kalım değil. Elalem evladı için nelere sabrediyor.

Ömür Gedik: Feyza Aktan’ın ailesinin Antalya’da yaşadığını öğreniyorum, İstanbul’dan Antalya’ya taşınması aile yanına dönüş herhalde. Ama bir çocuğun yeri aynı zamanda babanın da yanıdır. Bir babanın oğluyla aynı şehirde olma, ona yakın olma hakkını elinden almak olmaz. Bu eziyet hem babaya hem de çocuğa üstelik. Feyza, Kuzey için İstanbul’da kalmalıydı.

Orkun Şan: Ben kendime şunu soruyorum; ilk başta aldatıldım mı? Ya da neyin sihrine kapıldım? Bunu şu surattan soruyorum; çok tenkit ettik Özcan Deniz’i. Emin haklı yanları da var tenkitlerimizin, fakat bu son hadise ‘ayıp’. Ortak velayet varken çocuğu başka yere taşımak, hadi ortak velayeti geçtim onu dostlarından, mektebinden ayırmak pek vicdanlı bir hareket değil.

Yurtdışında
daha çok dinleniyor
Aleyna Tilki, Spotify’ın “Equal Evrensel” listesine kapak oldu. Son İngilizce şarkısı Türkiye’den çok yurtdışında mı beğenildi acaba?
Safiye’siz balayı balayı değildir Seda Sayanın Paris gezisinde gözler onu aradı
Savaş Özbey: Çarpık oturalım, doğru konuşalım: Kadın dünyaya açılacağım derken haklı çıktı. Evet, şarkısı da, personası da Türkiye’den daha çok teveccüh görüyor yurtdışında. Ama bu Türkiye’nin yanılgısı mı, Aleyna’nın yanılgısı mı, yurtdışının yanılgısı mı... Onu zaman gösterecek.

Ömür Gedik: Spotify Equal Evrensel’de olmak istisnalı bir gidişat. Warner Music, Aleyna’nın şarkı tercihlerinde tenkit etilse de Spotify Equal Evrensel’a girmesini sağlayarak iyi bir iş çıkarmış. Ben Aleyna’nın doğru yolda olduğunu düşünüyorum. Kararlı ve ısrarlı. Böyle olmaya devam ederse yurtdışında kendinden çok daha fazla laf ettirecektir.

Orkun Şan: Netlikle yurtdışında daha çok dinleniyor Aleyna’nın şarkısı. Bizler hoşlanamadık gibi geliyor bana. Ki zati Aleyna’ya da sorsanız “Benim maksadım bütün olarak buydu” diyecektir. Ehemmiyetli iş Equal Evrensel’in kapağında yer almak. Bence listesindeki ilk niyete ‘tik’ atabilir Aleyna.

Onur Baştürk: Equal Evrensel listesi mübalağa etilecek bir şey değil. Herkes kapak oluyor. Bunun bir haber kıymeti olduğunu düşünmüyorum artık. Sıradan bir gidişat. 

Başkan şampiyonluğa
gölge düşürdü
Gelelim haftanın son günlerine damga vuran mevzuya. Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı, Düzcespor’un şampiyonluk kutlamalarında Ece Seçkin’i sahneye çıkaracak olmasına tenkit etti. Nedir yorumlarınız?
Safiye’siz balayı balayı değildir Seda Sayanın Paris gezisinde gözler onu aradı

Ömür Gedik: Bu anlayışı protesto etmek gerektiğini düşünüyorum. Erkek meslektaşlarımız da destek olmalı. 

Orkun Şan: Büyük yanlış, büyük kusur... Kadınların şarkı söylemediği bir dünya düşünemiyorum. Ömür haklı, erkek sanatçıların da bu işe karşı çıkmaları gerekiyor.

Onur Baştürk: Ece Seçkin gereken cevabı vermiş, bravo Ece’ye. Kadın meslektaşlarının giysiyi hakkında yorum yapan Işın Karaca’nın bu mevzuda da bir şey demesini bekledik natürel... 

Savaş Özbey: Düzce’nin şampiyonluk mutluluğuna gölge düşürdü başkan. Daha evvel de kadın voleybol ekibinin galibiyetine de gölge düşürmüştü...