Sağlık Bakanlığı'ndan önemli duyuru: Atama kurası için başvuru ilanı yayınlandı

Sağlık Bakanlığı'ndan önemli duyuru: Atama kurası için başvuru ilanı yayınlandı

Resmi Gazete'de yer alan duyuruya göre Sağlık Bakanlığı, 65-72 yaş arasında olup daha evvel bakanlık veya bağlı kuruluşlarında çalışmış olan doktor ve uzman doktorların yine istihdamına müteveccih…

27 Nisan Salı günü başlayacak müracaatlar, Sağlık Bakanlığı İdare Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet adresinde yer alan Personel Bilgi Sistemi PBS üzerinden e-Devlet kapısı kimlik doğrulama sistemi ile giriş yapılarak asıllaştırılacak.

Müracaat yapacak adaylar, kura takviminde belirtilen tarihler arasında PBS üzerinden müracaat formunu elektronik civarda doldurup, seçimlerini kaydolup netleştirecekler. Netleştirme operasyonu yapıldıktan sonra müracaat bilgileri ve seçimlerde farklılık yapılamayacak.

Adaylar, PBS üzerinden açılacak münhal yerleri göz önünde bulundurarak bülten edilen takvim çerçevesinde en fazla 10 seçim yapabilecekler. Genel kura ile yerleşmek istediğini belirten adaylar, seçimlerine yerleşememesi halinde boş kalan münhallere genel kura ile yerleştirilecek.

Kura müracaatında bulunup müracaatını iptal ettirmek isteyenler, 5-18 Mayıs tarihleri arasında PBS üzerinden elektronik civarda kura müracaatını iptal edebilecekler. Kura müracaatını iptal ettirenler bu kuraya yine müracaatta bulunamayacaklar.

Analiz sonucunda uygun görülmeyen müracaatlar, ret mazeretleri ile beraber bildiri yerine geçmek üzere PBS üzerinden bülten edilerek, elektronik civarda itirazlar alınacak ve sonuçları PBS üzerinden duyurulacak.

Devlet memuriyetinden çekilen ve çekilmiş sayılanların yine soyulmalarında 657 rakamlı Devlet Memurları Kanunu'nun 97'nci maddesindeki müddetler dikkate alınacak. Ancak bu gidişatta olanlardan, kura son müracaat tarihi itibari ile mani hallerinin bitimine bir ay kalmış olanların müracaatları kabul edilecek.

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları kadrolarına yerleşen adayların atama bildirisinde, adayın müracaatta belirttiği adres temel alınacak. Kura neticeyi rastgele bir kadro veya pozisyona yerleşenler, kura neticelerinin duyurusundan itibaren bir sene vakitle tekerrür kuraya müracaat etemeyecekler.

Bülten metninde belirtilen koşullara uymayan adayların müracaatları kabul edilmeyecek. Müracaatları yanlışlıkla kabul edilip kura ile yerleştirilmiş olanların soymaları yapılmayacak, soymaları yapılmış olsa bile iptal edilecek.

Kuraya müracaat etebilecek adayların 657 rakamlı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel koşulları taşımaları gerekiyor.

Kura tarihi haysiyetiyle 65 yaşını doldurmuş ve 72 yaşından gün almamış olup daha evvel Sağlık Bakanlığı veya bağlı kuruluşlarında çalışmış olan doktor ve uzman doktorlar ile 65 yaşını doldurmuş olması sebebiyle resen emekli edilerek kontratlı aile doktoru olarak vazifesine devam eden doktor ve uzman doktorlar kuraya müracaat etebilecekler.

Müracaat değerlendirme neticeleri PBS üzerinden 17 Mayıs Pazartesi günü bülten edilecek. 24 Mayıs Pazartesi günü noter tarafından bilgisayar etrafında asıllaştırılacak kura neticeyi 24 Mayıs Pazartesi günü "https://yhgm.saglik.gov.tr" internet adresinden bülten edilecek.

Kritik Kabine toplantısı bugün Tam kapanma gelecek mi Ramazan Bayramında 5 günlük kısıtlama...Kritik Kabine buluşması bugün! Bütün kapanma gelecek mi? Ramazan Bayramı'nda 5 günlük kısıtlama...