Sağlık merkezinde hastayla ilişkiye girmekle suçlanan doktor açığa alındı

Sağlık merkezinde hastayla ilişkiye girmekle suçlanan doktor açığa alındı

ADANA'da, bir aile sağlık merkezinde misyonlu hekim İ.H.S. 53, hastalarını taciz edip, ilişkiye girdiği iddiasıyla yapılan şikayetler üzerine başlatılan tahlil sonrası valilik tarafından sarihe alındı.

Merkez Yüreğir ilçesindeki Levent Mahallesi'nde bazı hastalar, tetkik ve rehabilitasyon için gittikleri aile sağlık merkezinde hekim İ.H.S. tarafından elle ve sözlü taciz edildiklerini hemşire ve öbür hekimlere anlattı. Bunun üzerine hemşire ve hekimler, İ.H.S. ile görüşüp ihtarlarda bulundu. Ancak İ.H.S.'nin tacizlere devam ettiği, 4 hastası ile merkezde cinsel ilişkiye girdiği öne sürüldü.

Hekim ve hemşirelerin, bu vaziyetten şüphelenerek hekimin ilişkiye girdiği iddia edilen hastalardan birini geldiğinde takip edip, suçüstü tuttukları öne sürüldü. Bu vakadan sonra hemşire ve hekimler, mesai dostlarından davacı oldu. Şehir Sağlık Müdürlüğü tarafından mevzuya ait yönetimsel tahlil yapıldı. Müdürlük, tahlilin ardından Adana Valiliği'ne İ.H.S.'nin sarihe alınması konusunda rapor verdi. Valilik, hekimi sarihe alıp, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Hekimin eşi de bu hadiselerin gün suratına çıkması üzerine boşanma davası açtı. Hekimle tetkik için gelip cinsel ilişkiye girdiği öne sürülen kadının da beraber olduklarını doğruladığı kaydolundu. Savcılık hekim hakkında soruşturma başlattı.